RİZE’Lİ10 YAŞINDAKİ ECE “İNGİLİZ KRALİYET OKULU SINAVLARINA HAZIRLANIYOR” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

RİZE’Lİ10 YAŞINDAKİ ECE “İNGİLİZ KRALİYET OKULU SINAVLARINA HAZIRLANIYOR”

Bu haber 18 Eylül 2021 - 14:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.
RİZE’Lİ10 YAŞINDAKİ ECE “İNGİLİZ KRALİYET OKULU SINAVLARINA HAZIRLANIYOR”

On yaşındaki Ece Önçeken , Evgeny Grinko’nun dünya çapında tanınmasına neden olan Valse isimli parçasını Çayeli müzik okulu adına ilk kez seslendirdi.

10 YAŞINDAKİ ECE “İNGİLİZ KRALİYET OKULU SINAVLARINA HAZIRLANIYOR”
Gençağa Karafazlı.
7 yaşından itibaren  Rize- Çayeli Müzik Okulu’nda piyano eğitimi alan 10 yaşındaki Ece Önçeken, bütün dünyada kabul gören İngiliz Kraliyet Okulları’nın (ABRSM) piyano sınavına hazırlanıyor. Sınava girebilmek için Toplam 8 seviye var, Ece de 4. Seviyede ve eğitimine aralıksız devam ediyor.
Ece Önçeken , Evgeny Grinko’nun dünya çapında tanınmasına neden olan Valse isimli parçasını Çayeli müzik okulu adına ilk kez seslendirdi.
“Bu güzel parçayı bir de Ece Önçeken öğrencimizden dinleyin” çağrısı yapan Çayeli müzik okulu Ece Önçeken’in çalışmasıyla ilgili sosyla medya hesabından şu bilgileri paylaştı.
Pandemiden herkes gibi biz de hasar aldık. Uzun bir aradan sonra ilk müzik videomuz İngiliz Kraliyet Okulları (ABRSM) 3. seviye öğrencimiz Ece Önçeken’e (10 ) ait.
Belki bilmeyenler vardır; parça Rus besteci Evgeny Grinko’ya dünya çapında ün getirdi, Valse. Ece’nin de performansını beğeneceğinize eminiz.
Evgeny Grinko, Rus sanatçı. Kendisi besteci, piyano, gitar ve bateri çalıyor. Türkiye’ye de defalarca gelmiş. Ankara, Antalya, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Konya, Mersin, Samsun ve hatta Trabzon’a kadar yakınımıza. Fakat biz Rize’den maalesef fırsat bulup gidemedik. 10 yaşındaki öğrencimiz Ece Önçeken bu parçayı seslendirince bizim için de bir teselli oldu.”


“İNGİLİZ KRALİYET OKULU SINAVLARINA HAZIRLANIYOR”
Valse isimli bu parçayı Ece’nin başarıyla seslendirdiği ifade edilen açıklamada “ ece piyano çalmayı çok seviyor. 7 yaşından beri Çayeli Müzik Okulu’nda piyano eğitimi alıyor.
Bu sene, bütün dünyada kabul gören İngiliz Kraliyet Okulları’nın (ABRSM) piyano sınavına hazırlanıyor. Toplam 8 seviye var, Ece de 4. seviyede. Valse isimli bu parça Evgeny Grinko’nun dünya çapında tanınmasına neden oldu. Şimdi bu güzel parçayı bir de öğrencimizden dinleyin. Güzel yorumlarınızı bekliyoruz”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA