AKP adayları MHP ye oy yok dedi MHP adayları rest çekti - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

AKP adayları MHP ye oy yok dedi MHP adayları rest çekti

Bu haber 08 Mayıs 2023 - 10:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AKP adayları MHP ye oy yok dedi MHP adayları rest çekti

AKP’li adaylar MHP’ye oy vermeyin derken MHP adayları çayın geleceği için oylar MHP’ye dedi.

Kuzeyteve
Cumhur İttifakı partilerinden AKP ve MHP arasında hangi partiye oy verilmesi konusunda başlayan tartışma devam ediyor.
Gecen ay AKP Rize milletvekili adayı Muhammet Avcı Kalkandere ilçesinde “MHP’ye oy verilmemesi çağrısının ardından AKP 2. Sıra adayı Av Harun Mertoğlu “MHP’ye verilen her oy heba olacaktır CHP bu işten faydalanacaktır” sözleriyle destek vermişti.

“BABASI VEYA EŞİ FETÖ’CÜDÜR”
Yaşanan bu tartışmanın ardından MHP Rize il başkanı İhsan Alkan “MHP ye oy verilmemesini istemeyenler önce geçmişine baksın. Ya babası ya eşi FETÖ’cüdür” sözleriyle sert tepki göstermişti.

“MHP’YE BİR TANE NAZAR BONCUĞU TAKMAK İSTİYORUZ”
MHP Rize milletvekili adayı Av. Remzi Kutanoğlu “Bizim öncelikli olarak amacımız Cumhurbaşkanımızı Rize’de, tüm ilçe ve beldelerinde en yüksek oyla seçtirmek. Onun dışında kendimizle ilgili de Rizelinin MHP’ye bir tane nazar boncuğu takmasını istiyoruz. O da Recep Bakırcı. Hepinizden çok destek bekliyoruz” şeklinde ifadeler kullanmıştı.
(MHP) Rize Milletvekili Adayı Av. Yunus Emre AKP Rize Milletvekili Av Harun Mertoğlu’na “Burada asıl olan, esas olan vatandaşın gönlüne girebilmektir. Öyle seçim döneminden seçim dönemine Rize’ye gel el sık, merhaba de, oraya bunu yapacağım, şuraya bunu yapacağım de. Şimdiye kadar niye yapmadınız.”

“BUNLAR CUMHURBAŞKANINA İHANET EDİYOR”
MHP Rize Milletvekili Adayı AV. Yunus Emre Öztürk, Mertoğlu’nun tavrının Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ihanet olduğunun altını çizerek “Sahada oy isterken öncelikle Cumhurbaşkanımıza oy istiyoruz. Aşağıda da biz vatandaşımızdan destek istiyoruz ama vatandaşımız bize “ben size oy vereceğim ama Cumhurbaşkanına vermeyeceğim” diyorsa, biz gene cumhurbaşkanımıza oy kazandırmak için mücadele ediyoruz. Burada o kadar çalışma varken kendi siyasi ikballeri uğruna, koltukları uğruna sahada aksi yönde cumhur ittifakının diğer paydaşlarına oy verme CHP’ye yarıyor söylemi en açık tabiriyle Cumhurbaşkanımıza düşmanlıktır ihanettir”

“ÇAY ÜRETİCSİNİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN OYLAR MHP’YE”
Cumhur ittifakı ortağı AKP ve MHP arasında Rize’de yaşanan oy verme tartışmasına son olarak MHP Rize milletvekili 1.sıra adayı Recep Bakırcı’dan dolaylı bir cevap geldi. Bakırcı seçim çalışmalarıyla ilgili hazırladığı ve sosyal medya üzerinden yayınlanan video da MHP ye neden oy verilmesi gerektiğini açıkladı. Bakırcı AKP iktidarında çay üreticisinin yaşadığı sıkıntılara dikkat çektiği video görüntülerinde yer alan konuşması şöyle:

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA