AKP Kulislerinde yargı ve emniyetteki hareketlilik AKP’lileri tedirgin etti - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

AKP Kulislerinde yargı ve emniyetteki hareketlilik AKP’lileri tedirgin etti

Bu haber 14 Mayıs 2024 - 13:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AKP Kulislerinde yargı ve emniyetteki hareketlilik AKP’lileri tedirgin etti

Nuray Babacan, AKP kulislerinde endişelerin giderek arttığını, yargı ve emniyetteki hareketliliğin AKP’lileri tedirgin ettiğini, Erdoğan’ın tüm yetkileri kendinde toplamasının tartışıldığını yazdı

Gazete Pencere’den Nuray Babacan AKP içindeki gruplaşmaları ve gerilimleri ele aldığı yazısında seçimden sonra ittifak ortaklarının yanı sıra devlet içindeki gruplaşmaların yarattığı skandallarla uğraşmaktan normal gündeme geçiş yapılamadığını belirterek “Bu nedenle AKP kulislerindeki duygular çok karışık, endişeler giderek artıyor” dedi. Babacan, yargı ve emniyetteki hareketliliğin, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “tüm devlet önümden geçti” mesajının bu endişeleri arttığını ifade etti.

KAFALAR KARIŞTI

Babacan’ın yazısında AKP içindeki gerileme dair ilgili bölüm şöyle:

“Gelelim, AKP’lilerin karışık duyguları ve korkularına. Son günlerde hem devlette hem de partideki gruplaşmalar, gizli çatışmalar dikkat çekici. Özellikle yargı ve emniyetteki karışık işler, ‘Ne oluyor?​’ sorusunun daha fazla sorulmasına neden oldu. Partiye mi, yoksa sadece partideki bazı isimlere mi operasyon çekildiğini anlamaya çalışıyorlar.

KİM, NE YAPIYOR?

Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçtiğimiz günlerde söylediği bir söz, bu karışık gündemde yeniden anımsatıldı. Soylu’nun, “7 yıl İçişleri Bakanlığı yaptım, tüm devlet önümden geçti” sözlerinin, “Benim bilmediğim bir şey yok. Herkes hakkında her türlü bilgiye sahibim” anlamına geldiği anlatılıyor. Bir süre sonra herkesin eteğindeki taşları dökeceği yorumları yapılıyor. Bütün bu hareketliliğin, orta vadede AKP’nin geleceği ve Erdoğan sonrası için mesaj içereceği yorumlar yapanlar da bulunuyor.

KÖTÜ YÖNETİM

İktidardaki sorunları kötü yönetime ve son on yıl içerisinde art arda yapılan yanlışlara bağlayanlar var. Sorunun sadece ekonomik kriz olmadığı, partinin halktan kopmasının asıl sıkıntı olduğunu yazmıştık. Bazı AKP’liler, partideki çözülme ve erimenin asıl nedenin başkanlık sisteminin yanlış kullanılması olduğunu söylüyor.

TEK ADAMLIK DEMESELER DE…

Onlar, ‘tek adamlık’ demese de tarifleri bunu gösteriyor. Dünyadaki başkanlık sistemlerinde, başkan kadar bakan ve bürokratlarında etkin ve yetin olduğu anlatılıyor. Güçlü, inisiyatif kullanan, proje üreten bakanlar ve bürokratların varlığından söz ediliyor. Oysa Türkiye’de sistemin Cumhurbaşkanından talimat bekleyen bakanlar, CV’leri saraya gönderilen bürokratlardan oluştuğu anlatıyorlar.

SANKİ MUHALEFET!

Cumhurbaşkanının tüm yetkileri kendinde toplamasının sistemi zayıflattığı, bu nedenle her makama gelenin de daha kaliteli kadrolar yerine ahbap-çavuş ilişkileriyle görevlendirme yaptığı, sistemin ve devletin zayıflattığı anlatılıyor. AKP kulislerinde son günlerde konuşulan konular sanki muhalefet sözcülerinin eleştirilerine benziyor. Yıllarca, yanlışlara itiraz etmeyip, sessiz kalanların şimdiki hezeyanı pek inandırıcı gelmiyor.” (HABER MERKEZİ)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş