“AKP’li Belediye başkanı beni darp etti” diye şikayette bulundu gözaltına alındı(video haber) - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

“AKP’li Belediye başkanı beni darp etti” diye şikayette bulundu gözaltına alındı(video haber)

Bu haber 20 Temmuz 2023 - 20:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.
“AKP’li Belediye başkanı beni darp etti” diye şikayette bulundu gözaltına alındı(video haber)

AKP’li Çamlıhemşin belediye başkanının kendisini darp ettiği gerekçesiyle şikayet eden otel işletmecisi gözaltına alındı.

Belediye başkanı Haşimoğlu Rize valisi ile telefonla konuşurken yaşananlar kameralara böyle yansıdı..


GENÇAĞA KARAFAZLI- ÖZEL HABER

Çamlıhemşin’de yıllar önce izinli olarak yaptığı tesislerin AKP’li Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu tarafından “kaçak tesis” olarak Rize valisine telefonla şikayet edilmesine tepki gösteren MOİ doğal yaşam tesislerinin sahibi Fatih Ergen Belediye başkanı Haşimoğlu makam odasında kendisini darp ettiği iddiasıyla hakkında şikayetçi oldu. İşletmeci fatih Ergen belediye başkanını şikayetinin ardından Belediye başkanı Osman Haşimoğlu’da özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle Fatih Ergen’den şikayetçi olunca Ergen Çamlıhemşin ilçe emniyet müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Fatih Ergen’in geceyi Emniyette geçireceği yarın sabah mevcutlu olarak Pazar bölge adliyesinde nöbetçi savcılığına çıkartılacağı öğrenildi.

Olay Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde sabah saatlerinde AKP’li belediye başkanı Osman Haşimoğlu ile MOİ yaşam merkezinin sahibi Fatih Ergen arasında belediyede başkanlığı makamında yaşandı. Fatih Ergen yaşadıklarını videoya kaydederek “ifademizi verdik darp raporumuzu aldık haksız iftiralara karşı direneceğiz vicdanı olan herkesin desteğini bekliyoruz” yazarak Instagram hesabından takipçileri ile paylaştı.

Tartışmaya konu olan turistik tesis..

“VALİYE BAŞKANIN KAÇAK YAPILARI OLDUĞUNU SÖYLEDİM BENİ ZOR KULLANARAK DİŞARIYA ATMAAYA ÇALIŞTI”

Fatih Ergen Çamlıhemşin emniyetine verdiği ifade de yaşadıklarını şu şekilde aktardı, “Ben halen, Çamlıhemşin ilçesi Ayder Yolu üzerinde yolun MOi  Ard. Grup isimli konaklama ve inşaat firması isimli is yerinin işletmecisiyim, bugün 19.07.2023 günü Saat:09.20 sıralarında Çamlıhemşin Belediye Başkanı olan Osman Haşimoğlu’nun belediyede bulunan makamına kendisi ile görüşmek için gittim, açık olan makam kapısından içeriye girdiğimde kendisi telefon görüşmesi yapıyordu, yaptığı konuşmadan vali ile konuştuğunu anladım, vali başkana telefonda “Vatandaşın yanında beni niye arıyorsun” seklinde sözler ile kızdı. kendisinin bu görüşme esnasında vali beye doğru olmayan bilgiler verdiğine şahit oldum, benim kaçak yap yaptığımı  söylüyordu, ben de uzaktan o esnada telefonda olan valinin duyabileceği şekilde “‘Başkanı yaylada yaptığı kaçak yaptığı yerleri görün, bunları da söylesin” dedim, daha sonra vali telefonu kapattı, ben makamda iken belediye başkan koltuğundan kalkarak beni kolumdan tuttu ve dışarı atmaya çalıştı, o esnada zabıta amiri Faruk AKGÖK ve Çamlıhemşin ilçe emniyet amiri araya girdiler, ben başkan beye sakin olmasını söyledim, ayni olayın bir benzerini 22.06.2021 tarihinde yine aynı  şekilde belediye başkanı  ile makamında yasamıştık, o tarihte yaşanan olay ile ilgili Çamlıhemşin Polis Merkezinin 2021/23 sayı numaralı tahkikatına istinaden alınan ifade örneğini dosyaya eklenmek üzere teslim ediyorum.

“BELEDİYE BAŞKANININ BANA ZARAR VERMESİNDEN ENDİŞE DUYUYORUM”

Yine o olayda da başkan makamının gücünü kullanmaya çalışarak “Sen kimsin?  Ben Osman HA$IMOGLU’yum” diye sözler söylemişti, yine bugün aynı şekilde bana davrandı, hatta beni kolumu sıkmak ve dışarıya atmaya çalışmak sureti ile darp etti. Belediye başkanı üst makamlara ve kolluk kuvvetlerine yanlış bilgi veriyor, elinde hiçbir belge veya tutanak olmadan bana işlem yapmaya çalışıyor, ben başkanın bana zarar vermesinden endişeliyim, üst makamlar yanlış bilgilendirdiğine dair makamında çekmiş olduğum video görüntüsünü dosyaya eklenmek üzere rızam ile teslim ediyorum.

“BELEDİYE BAŞKANI BENİ DARP ETTİ ŞİKAYETÇİYİM”

Ben belediye başkanının makamına zorla girmedim, zaten gittiğimde kapı açıktı, makamında kendisini kesinlikle tehdit etmedim, hiçbir şekilde kötü söz söylemedim, yalnızca makamına gittim, telefon görüşmesi bitince oturdum konuşmak istedim, kendisi benim konuşmama fırsat bırakmadan beni zorla dışarı atmaya çalıştı, benim işletmemin bulunduğu alan koruma altında olan bir bölgedir, başkan ile geçmiş tarihlerde yaptığımız görüşmelerde kendisi bana bu alanda bulunan tarihi köprü haricinde kalan kısmi koruma altında olmaktan çıkarabileceğini söylemişti, bana o tarihlerde bu sayede daha işletmeyi genişletebileceğimi soyluyordu, ama simdi anladım ki başkan bu alanı koruma altında olmaktan çıkararak kendisi yapılar yapmanın amacındadır, sonuç olarak beni makamında darp eden, devletin yetkili makamlarını yanlış  yönlendirerek beni suçlu gibi göstermeye çalışan Çamlıhemşin  Belediye Başkanı Osman HA$IMOGLU’n dan davacı  ve şikâyetçiyim, ben bu olay nedeni ile kimseyi tehdit etmedim, hakaret eyleminde bulunmadım, söyleyeceklerim bundan ibarettir,” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANI ŞİKAYETÇİ OLDU GÖZALTINA ALINDI”

Fatih Ergen AKP’li Belediye başkanı Osman Haşimoğlu hakkında şikayette bulunmasının ardından belediye başkanı Haşimoğlu’da makam odasında Rize valisi ile telefonla görüşmesi yaptığı esnada Fatih Ergen tarafından videoya kayıt edilmesi ardından bu video görüntülerini izni olmadan Instagram hesabından yayınlamasından dolayı “özel yaşamın gizliliği ihlal ettiği” gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulundu. Başkan Osman Haşimoğlu’nun suç duyurusunun ardından, belediye başkanını şikayet eden Fatih Ergen bu kez “özel hayatın gizliliğini ihlal” ettiği iddiasıyla polis tarafından gözaltına alındı.Bu gece Çamlıhemşin ilçe emniyet müdürlüğünde gözlem altında tutulacak olan Fatih Ergen’in yarın Pazar bölge adliyesinde nöbetçi savcının karşısına çıkarılacağı öğrenildi.

İşte Fatih Ergen’in vicdanlı insanlara yönelik sosyal medyada ki çağrıları ve Polis ifadesi:

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA