AKP’NİN BORCU CHP Lİ BAŞKANA KALDI MAKAM ARACINA HACİZ KONDU - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

AKP’NİN BORCU CHP Lİ BAŞKANA KALDI MAKAM ARACINA HACİZ KONDU

Bu haber 20 Ocak 2021 - 8:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AKP’NİN BORCU CHP Lİ BAŞKANA KALDI  MAKAM ARACINA HACİZ KONDU

AKP’li belediyeden kalan borçlar nedeniyle CHP’li Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun makam aracına haciz kondu. Araç, çekiciyle belediye önünden götürüldü.

31 Mart Seçimlerinden sonra belediyeyi AKP’den devralan CHP’li yönetim 16.5 milyon TL olarak aktarılan ilçe belediyesinin borcunun 38 milyon TL olduğu ortaya çıktı.

Arhavi Belediyesinin twitter hesabından yapılan açıklamada, “Voleybola yatırım yapan geçmiş dönemin borçları bitmiyor! Voleybol Kulübünün önceki dönem antrenörlüğünü yapan Ahmet Kavaz ve bir voleybolcunun alacakları nedeniyle belediye hizmet aracımız haczedilerek çekici ile park alanından alındı” ifadeleri paylaşıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu “Borcun karamsarlığına kapılmayarak bu mali tablo karşısında yeni bir planlama yaparak ivedilikle tasarruf tedbirlerini hayata soktuk ve radikal kararlar alarak belediyemizin nefes almasını sağladık” ifadelerini kullandı.

Başkan Kurdoğlu açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Halkımızın da takdiridir ki zor bütçeyle yaptıklarımız ortadadır. Arhavi Belediyesi’nde halka ve ilçeye yapılan bütün borçları da ödemek elbette görevlerim arasındadır ki bugüne kadar 3 milyon TL mertebesinde borç ödedik. Ancak deyim yerindeyse Arhavi halkının paralarını çarçur edenlerin de karşısında durmak boynumun borcudur. Görevi aldıktan sonra her ay gelen onlarca voleybol icra dosyalarıyla karşı karşıyayız. Her bir dosya görevimizi aksatmaya sebep olduğu gibi bugünde hizmet aracımız haczedildi, geldiğimiz durumu halkımız takdir edecektir. Halka hizmet etmek için harcanmayan, Arhavililerin tek bir kuruşunu ödemeyi kabul etmiyorum. Sevgili halkım, merak etmeyin sizin paranız Hizmet için harcanacak…”
kaynak:arhavivizyon

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA