betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

ARTVİN BELEDİYESİ LOGOSUNU ARIYO

 ARTVİN BELEDİYESİ LOGOSUNU ARIYOR Artvin Belediyesi Logo Yarışması Katılım Şartnamesi belli oldu. Hayati Akbaş ARTVİN- Artvin Belediyesi Artvin’in simgeleriyle milli değerlerimizin yoğrularak anlatıldığı yeni bir belediye logosu için yarışma başlattı…

Son Güncelleme: Whatsapp

 ARTVİN BELEDİYESİ LOGOSUNU ARIYOR
Artvin Belediyesi Logo Yarışması Katılım Şartnamesi belli oldu.
Hayati Akbaş ARTVİN-
Artvin Belediyesi Artvin’in simgeleriyle milli değerlerimizin yoğrularak anlatıldığı yeni bir belediye logosu için yarışma başlattı.

Artvin Belediye Başkanlığından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada logo çalışması esnasında Artvin Belediyesi’nin sınırlarının sadece merkezi kapsadığı, büyükşehir olmadığı için diğer ilçe belediyelerini kapsamadığının gözden kaçırılmaması gerektiğine dikkat çekilirken şu ifadelere yer verildi.

“Artvin şehrinin doğal ve coğrafi değerleri göz önüne alındığında Anadolu’nun cennet bir köşesi olduğu göze çarpar. Ülkemizin ciğerleri konumundaki ormanları ve bitki örtüsü, halkoyunları, boğa güreşleri, balı ve kömesi Artvin deyince ilk akla gelen öğelerdir. Artvin Belediyesi olarak bu güzelliklerin bir ya da birkaçının milli değerlerimizle yoğrularak anlatıldığı logo çalışması yapmak istiyoruz. Öte yandan her fırsatta Artvin’in geleceğinin turizm, eğitim ve spor sektörlerinde olduğu da ifade edilmektedir. Logo çalışması hazırlıklarının Artvin Belediyesi’nin sınırlarının sadece merkezi kapsadığı, büyükşehir olmadığı için diğer ilçe belediyelerini kapsamadığını da gözden kaçırmamak gerekir”

Artvin Belediyesi bünyesinde çalışmayan, seçici kurul ve seçici kurulun birinci derecedeki yakınları dışında, Grafik Tasarım eğitimi gören Lisans / Yüksek Lisans / Doktora / Sanatta Yeterlik öğrencilerine, ulusal ve uluslararası tüm profesyonel tasarımcılara açık olan yarışmaya her katılımcı en fazla üç adet eserle katılabilir.

Yarışmaya son katılım tarihi 23 Kasım 2014 Tarihi belirlenirken 29 Kasım Cumartesi günü Seçici Kurul Oylamasının ardından sonuçlar 01 Aralık Pazartesi günü açıklanacak.

Birincinin 10 bin TL ile ödüllendirildiği yarışmanın şartları ise şöyle:

Teknik Koşullar
1. Eserler, Artvin Belediyesi’ni temsil eder nitelikte yaratıcı ve yalın bir forma sahip olmalıdır.
2. Logo tasarımında renk ve form yönünden bir kısıtlama yoktur.
3. Logo tasarımında ‘Artvin Belediyesi’ ibaresi de yer almalıdır.
4. Eserler 300 dpi, RGB ve JPG formatında mail olarak gönderilmelidir.
5. Eserin dosya adı altı rakamdan (rumuz) oluşmalıdır (Örneğin, 349721.jpg). Birden fazla eser gönderenler aynı rumuzu kullanmalıdır (Örneğin. 349721_1.jpg, 349721_2.jpg, 349721_3.jpg).

Eser ya da eserler (en fazla üç farklı tasarım) ile birlikte Katılım Formu da eksiksiz doldurulduktan ve katılımcı tarafından imzalandıktan sonra bilgisayara aktarılmalı ve kişisel elektronik posta adresi üzerinden gönderilmelidir. Katılım Formu’nun dosya adında yine katılımcının aynı rumuzu yer almalıdır. Sadece altı rakamdan oluşan rumuzun başlangıcına KT (Büyük harf) harfleri eklenmelidir (Örneğin. KT349721.jpg).
6. Seçilecek logo; kurumsal kimlik çalışmalarının bir parçası olarak, Artvin Belediyesi’ni temsil edecek her türlü basılı materyal ve dijital ortamda kullanılacağı için büyültülüp küçültüldüğünde görsel etkisini yitirmeyecek bir biçime sahip olmalıdır.
7. Yarışmaya sunulacak eserler, özgün bir yapıda olmalıdır. Farklı kurum ya da kuruluşların logolarını çağrıştırmaması gerekmektedir. Türk Patent Enstitüsü’nce daha once korunmaya alınmamış ve tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır. Seçici Kurul tarafından kopya olduğu anlaşılan logolar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Amblem tasarımının kopya olduğunun anlaşılması halinde ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü derhal iade edecektir. Oluşacak her türlü sorunun hukuki yaptırımı ve süreçlerin maddi yaptırımı yarışmacıya ait olup, doğabilecek sorunlardan Artvin Belediyesi sorumlu tutulamaz.
8. Yarışma, eserlerin Artvin Belediyesi’nin ihtiyacını karşılamaması halinde Seçici Kurul eserlere ödül verip vermeme hakkını saklı tutar. Seçici Kurul’un kararı neticesinde yarışma tekrarlanabilir ya da her aşamasında iptal edilebilir.
9. Seçici Kurul seçilecek logo üzerinde değişiklik isteme hakkına sahiptir. Bunun için ödül tutarı dışında bir ödeme yapılmaz. Ödüle hak kazanan eser için antetli kağıt, zarf, kartvizit üzerindeki uygulamaları yarışma sonuçları açıklandıktan en geç 10 gün içerisinde Artvin Belediyesi’ne sunulmalıdır. Katılımcı şartnamedeki bu maddeyi kabul etmiş sayılır.
10. Artvin Belediyesi, katılımcıların eserleri ile ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
11. Ödül kazanan tasarımı Artvin Belediyesi kullanma ve değiştirme hakkına sahiptir.

Eserlerin Teslim Şekli
1. Eser ya da eserler (en fazla üç farklı tasarım) Katılım Formu ile birlikte kişisel elektronik posta adresinden en geç 23 Kasım 2014 Cuma günü saat 17.00’ye kadar yarisma@artvin.bel.tr adresine gönderilmelidir.
2. Belirtilen gün ve saatten sonra gönderilen tasarımlar yarışmaya dahil edilmeyecektir. Yarışmacılar, elektronik posta ile gönderdikleri yarışmadan çekilemezler. Yarışmaya katılanlar, yarışma şartlarını ve Seçici Kurul kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.
3. Belirtilen adrese aynı tasarımla ilgili birden fazla elektronik posta gönderimi yapılmamalıdır.

Katılımcı, dereceye giren eserinin Artvin Belediyesi tarafından kullanılmasına süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilumum haklar için, Artvin Belediyesi’ne tam lisans verdiğini kabul eder.

Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği lisansı kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu lisans için kendisine verilen ödülden başka herhangi Artvin Belediyesi eserler için katılımcının yukarıda verdiği lisans karşılığında telif hakkı bedeli ödemeyecektir.

Yarışmada seçilen tasarımın tüm hakları Artvin Belediyesi’ne devredilmiş sayılır. Tasarım sahibi, kullanılacak olan logoda hiçbir şekilde isim ve hak talebinde bulunamaz.

Jüri Murat Sancar Artvin Belediyesi, Ali Tomak 19 Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, Salih Denli Kemerburgaz Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü, Orhan Ardahanlı Türkiye Grafik Tasarımcıları ve Türkiye İletişim Tasarımcıları Meslek Kuruluşu, Mehmet Gözetlik Antrepo

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.