betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Avcı “Sağlık emekçilerine değer vermek millete değer vermek demektir”

Cumhur başkanı Erdoğan’ın doktorlarla ilgili “nereye giderse gitsinler” sözlerine ülkenin dört bir yanından tepkiler devam ediyor. Erdoğan’ın doktorlara yönelik sözlerine DEVA partisi Rize merkez ilçe başkanı Avcı tepki gösterdi  “BİR..

Avcı “Sağlık emekçilerine değer vermek millete değer vermek demektir”
Son Güncelleme: Whatsapp

Cumhur başkanı Erdoğan’ın doktorlarla ilgili “nereye giderse gitsinler” sözlerine ülkenin dört bir yanından tepkiler devam ediyor. Erdoğan’ın doktorlara yönelik sözlerine DEVA partisi Rize merkez ilçe başkanı Avcı tepki gösterdi 

“BİR AVUÇ ZENGİNE AYRILAN BÜTÇE SAĞLIĞA AYRILSAYDI SORUNLAR ÇÖZÜLÜRDÜ”

Gençağa Karafazlı- Emre Koç

RİZE- Cumhur başkanı Erdoğan’ın doktorlarla ilgili “nereye giderse gitsinler” sözlerine ülkenin dört bir yanından tepkiler devam ediyor.

Erdoğan’ın sağlık emekçilerine yönelik tepki çeken sözlerinin ardından sağlık emekçileri 14-15 Mart tarihlerinde greve gideceklerini açıklarken yurdun dört bir yanından Erdoğan’ın sözlerine tepkilerde her geçen gün artıyor.

DEVA partisi Rize merkez ilçe başkanı Muhammet Avcı, Bir avuç zengine, malum müteahhitlere, ayrıcalıklı bir kesime ayrılan bütçe, sağlıkçılara, atamalara ayrılsaydı sorunların çözüleceğine vurgu yaparak şu açıklamalarda bulundu. 

“SAĞLIK EMEKÇİLERİNE DEĞER VERMEK MİLLETE DEĞER VERMEK DEMEKTİR”

“Çoğu işimizde olduğu gibi hekimlerin ve sağlık çalışanlarının problemlerinde de çözüme hizmet etmeyen bir restleşme mevcut. Sağlıklı bir şekilde konuşamadığımız sorunları nasıl çözebiliriz. İnadına yaparım, inadına yaptırmam siyasetinde yeterince boğulmadık mı?

Hekimler ve sağlık çalışanları ne istiyor dinledik mi?

-Öncelikle sağlıkta şiddet yasasının çıkmasını istiyorlar

-36 saat kesintisiz çalışmamayı istiyorlar

-Muayene sürelerinin makul olmasını istiyorlar

-Ek ücretlerin emekliliğe yansıtılmasını istiyorlar

-Performans sisteminin adaletli olmasını istiyorlar

Allah aşkına bu isteklerin hangisinde problem var. Sağlık çalışanlarının huzurlu olmadığı bir ortamda halkın yeterli sağlık hizmeti alması mümkün değildir. Hekimlere ve sağlık çalışanlarına değer vermek demek, millete değer vermek demektir.”

34 SAATTİR UYUMAMIŞ BİR DOKTOR SİZİNLE YETERİNCE İLGİLENEMEZ.

Hasta başına 3-4 dakika ayırarak size yeterli sağlık hizmeti sunmasını bekleyemezsiniz diyen Avcı;

“Sürekli şiddet görme tehdidi altında sizinle sağlıklı bir iletişim kuramaz.

Bir veteriner bir ineğe yarım saat ayırıyor ama bir hekim bir hastaya 3-4 dakikadan fazla ayıramıyor. Hastalarımız daha iyi hizmeti, sağlık çalışanlarımız daha iyi şartları hak ediyor. Bir yandan artan iş yükü altında ezilen sağlık çalışanları, bir yandan atama bekleyen sağlık çalışanları.”

“YARIN AMELİYAT OLMAK İÇİN CERRAH BULAMAYABİLİRİZ”

Artan döviz kuru ile hastanelerin ekonomik olarak zor duruma düşmesinin, bütçenin sorumsuzca harcanmasının sorumlusu hastalar ve sağlık çalışanları olmadığını ifade eden Başkan Avcı ;

“Bu sorunları restleşerek, “inadına” çözebilir misiniz?

Bugün cerrahi branşlarda asistan yetişmiyor. Yarın ameliyat olmak için cerrah bulamayabiliriz.

intörnler tuş değil Almanca çalışıyor. Bu meseleleri gerçekten yurtdışından doktor getirmekle ya da daha çok üniversite açmakla çözeceğini düşünen varsa siyaseten tükenmiştir.” Dedi

“BİR AVUÇ YANDAŞ ZENGİNE DEĞİLDE SAĞLIĞA BÜTÇE AKTARILSAYDI SORUNLAR ÇÖZÜŞLÜRDÜ”

Ne yazık ki son yıllarda alıştığımız bir tutumla karşı karşıya olduklarını dile getiren Avcı sözlerini şu şekilde noktaladı;

“Bir avuç zengine, malum müteahhitlere, ayrıcalıklı bir kesime ayrılan bütçe, sağlıkçılara, atamalara ayrılsaydı sorunlarımızın çoğu çözülürdü. Ne yazık ki güçlülere karşı haklıları savunarak güçlenen iktidar, güçlendikçe eleştirdiklerine benzedi. Halktan uzaklaştı. Kendi zenginini kendi seçkinlerini oluşturdu. Ve bu zenginleri, seçkinleri, bu ışıltılı hayatı, halka, sağlıkçıya emekliye eğitimciye öğrenciye esnafa işçiye yani millete tercih etti.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.