BAHÇELİNİN O SÖZLERİNE UMUT PARTİSİNDEN TEPKİ GELDİ - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

BAHÇELİNİN O SÖZLERİNE UMUT PARTİSİNDEN TEPKİ GELDİ

Bu haber 02 Nisan 2021 - 7:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.
BAHÇELİNİN O SÖZLERİNE UMUT PARTİSİNDEN TEPKİ GELDİ

Umut Partisi Genel Başkanı Abdulkadir BOZKURT, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçelinin “Anayasa Mahkemesinin kapanması artık ertelenemez bir hedef olmalıdır.” açıklamasına tepki gösterdi.

Gençağa KARAFAZLI -Hüsyin ALTUN

Başkan Bozkurt yaptığı açıklamada; Sayın Devlet Bahçeli’nin söylemi kabul edilemez ve bir güç gösterisinin zirvesidir. Hukukun üstünlüğüne inanan bizlerin bu durumu kabul etmesi mümkün değildir.

Sayın Devlet Bahçelinin kanun ve yasaları hiçe sayarak yaptığı açıklama hukuk devletimizde kaygılara sebep olmaktadır. Anayasa mahkemesi Başkanının ve diğer yargı kurumlarının yöneticilerinin bu hususa sessiz kalması hukuk devleti olmadığımızın da göstergesidir.

“ANAYASA TC’NİN TEMİNATIDIR”

Bugün Anayasa mahkemesinin kapatılması söylemine sessiz kalan yöneticiler yarın temsil ettikleri kurumların kapatılmasının önüne geçemezler. Yüce Divan Anayasa Mahkemesi Türkiye Cumhuriyeti devletinin teminatıdır.

Adalet bir gün herkese lazım olacaktır. Şu bir gerçektir ki “Ayarını bozduğunuz kantar gün gelir sizi tartar.” sözü hatırlardan çıkarılmamalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Bir hukuk devletinde hiç bir yönetici yasalara aykırı ve keyfî karar veremez. Bu husus asla unutulmamalıdır. “Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA