BAŞKAN METİN’İN KOLTUKDAKİ BİR YILI - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek
Bayram Arif Turan

BAŞKAN METİN’İN KOLTUKDAKİ BİR YILI

Bu haber 09 Ocak 2021 - 8:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.
BAŞKAN METİN’İN KOLTUKDAKİ BİR YILI

BAŞKAN METİN’İN KOLTUKDAKİ BİR YILI

Her ne kadar Belediye Başkanı olsan da bu şehrin Rahmi Hocasısın Sayın Başkan. Bu Şehrin öylesine Rahmi hocasısın kı, geçmişte eğitimini sürdüremeyecek derecede ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin tahsillerinin devamı için maddi manevi destek olan Rahmi hocasısın.

Evet, geçmişte eğitimleri için yardim ettiğin katkıda bulunduğu o öğrencilerin, bu gün bu memlekette yüksek mevkilere gelmiş, hayatlarını kurtarmış birer DOKTOR. ÖĞRETMEN. MÜHENDİS vb. olarak Devlete hayırlı bireyler oldular ki, bu insanlar senin için kurşunun önüne atlayabilecek kadar sizleri seven, sizlere daima dua eden öğrencilerinizir.

Bu şehrin insanları da sizleri bu yardımseverliğiniz sebebiyle gariban dostu olarak görmüş ve bağrına basmıştı.

Rahmi Hocamız Başkan, Belediye Başkanlığında bir yılını doldurduğu geçtiğimiz aylarda Rize Belediyesindeki icraatlarını anlattığı canlı yayın programını bıkmadan usanmadan 3 saat boyunca çok dikkatlice izledim, elimde defter kalemle not tutmak için bekledim.

Konuşmasının ilk iki buçuk saatlik zaman diliminde bir siyasetçi gibi değil de, üniversite ders veren bir öğretim görevlisi gibi konuşmalar yaptı. Israrla yatırımları programın sonunda  açıklayacağını belirtince ,  yine ısrarla bekledim ama programın sonunda  şahsen  hayal kırıklığına uğradım.

Sayın Hocam, Sayın Başkan, Belediye bünyesinde, proje departmanınız mı yetersiz mi?
Sayın Başkan, Güneysu ve İyidere  daha küçük belediye oldukları halde Millet Bahçesinin İhalesine çıkıyorlar, İki Belediye başkanını da kutluyorum. Millet bahçesinin yapımını ilk siz söylemenize rağmen, sizler halen nerelerdesiniz?

 

Sayın Başkan Meteler kavşağı, Yeni Emniyet Müdürlüğü Önü, Tıp Fakültesi yani kavşaklarının projelerini ve çalışmalarını durdurdun halen proje diyorsun neyi bekliyorsun.  Çevre yolundan Ana minibüs yolu bağlantıları neyi bekliyor?  Bir yılı aşkın AVM ve stat caddesindeki çalışmalar halkı canından bıktırdı bu halkın sesine kulak verin lütfen .

 

Ekrem Orhun Mahallesi gençlik caddesindeki çalışmalar halkın burnundan solumasına neden oluyor, bu çalışmalardan dolayı o bölgedeki çocuk parkı kullanılmaz halde. Yaya geçitleri tehlikeli bir hal aldı bu durumu Belediye çalışanlarından kimse görmez mi?

 

Ayni sıkıntı sağlık ocağı bölgesinde trafiğin felç olmasına neden oluyor kaç yıl daha bu halk ısdırap çekecek Sayın Başkan.  En azından çalışma yapılan bölgelerin trafik levhalarını taşıt kullananların anlayabileceği yerlere monte edilemez mi? Isırıkta ki mesire alanı cezalı mı, kaç yıldır hizmete sokulamıyor nedeni nedir?

Sayın Başkan yaptığın en büyük icraat olarak Cumhuriyet, Atatürk Caddeleri ve minçiçiler sokağında kanalızyon borularının çapını büyütmek, caddelerdeki trafik akışını rahatlamasını sağlamak, kaldırımlardaki kırık dökük taşları onarmaktan başka MEGA bir  projenin Rize’de yapıldığını ben görmedim duymadım neyi bekliyorsunuz sayın hocam.

 

Sayın Başkan Belediyenin Vergi dairesine bakan duvarından betonarme taşlar kopuyor sokaktan geçen bir vatandaşa zarar vermesin skın. Mühendislerinizi uyarın lütfen.

Sayın Başkan Belediyenin para sorunu yok dediniz, PARA SORUNU YOKSA  neyi Bekliyorsunuz. Teleferik için, kamulaştırma için vatandaş sıkıntı, Otogar neden yapılmıyor eleştirisine, eleştiri yapanlara siz  yer bulun ifadesinde bulundunuz. Bu açıklamalarınız kabul edilemez. Bende diyorum ki: Otogar için veya teleferik için vatandaşı adres gösterdiniz kamulaştırmanın zorluğundan bahsettiniz. Şehrin göbeğindeki esnafın kiracinin çalışanın mesken sahibinin evini iş yerini dönüşüm için alınmasını hiç dert etmiyorsunuz nedeni nedir sormak istiyorum ?

Sayın Başkan, gelmiş geçmişi aratır söylemini bu halk çok kullanır, lütfen belediye olarak şehirdeki kentsel dönüşüme odaklanmayın, Bu nezih halkın günlük ihtiyaçlarını gideriniz, Özellikle bu ile nefes aldıracak millet parkının kazmasını vurunuz. İnşaatların hafriyatıyla denizi kendi imkanlarınızla doldurup bu bahçeyi yapamazsınız.

Zabıtalarınız Şehirdeki dürüst esnafının şemsiyesiyle masasıyla uğraşmasın, uğraşılacaksa Şehrin ortasındaki Biberci’yle, Yeni orta camisi etrafındakilerle, Ticaret odası altındaki çarpıklıkla uğraşsın. Ve devletin gücünü bu halk görsün. Şunu da bilinmesini isterim, görevlerini yapmayanlar halkın gözünde devletin gücünü zafiyete uğratmamalıdır.

Sayın Başkan Rzieliler sizleri geçmişteki hizmetlerinizle birlikte şimdi de Belediye Başkanlığı görev süresince HALKIN ADAMI olarak yapacağınız başarılı hizmetlere hatırlamak istiyor. Bu Halk sevdiği insanın başarısızlığı asla istemez.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA