Çay çarşısında Çaykur tabelası kalktı bu yerde sis perdesi kalkmadı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Çay çarşısında Çaykur tabelası kalktı bu yerde sis perdesi kalkmadı

Bu haber 14 Temmuz 2022 - 13:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Çay çarşısında Çaykur tabelası kalktı bu yerde sis perdesi kalkmadı

Çay çarşısında Çaykur tabelası kalktı bu yerde sis perdesi kalkmadı.

Kuzeyteve.com

Önceki gün yayınladığımız haberde çay çarşısında kapısında “çaykur” yazılı kafenin kimin olduğunu sormuştuk.

Haberimizin kamuoyunda büyük yankı bulmasının ardından bahse konu kafenin kapısında yazılı bulunan “çaykur” tabelası gece yarısı kaldırıldı. Tabela kaldırıldı ancak yer üzerindeki sis perdesi hala kaldırılmadı.

Haberimizde RTB başkanı Mehmet Erdoğan “çay çarşısında kapısında çaykur yazılı kafeyi biz çaykura verdik, çaykur değerlendirdi” şeklinde açıklama yapmıştı.

Erdoğan’ın bu açıklamaları sonrası çaykur genel müdürü Yusuf Ziya Alim’e bahse konu kafenin kendilerine ait olup olmadığını sorduk.

Âlim ; “bu yerde bizim her hangi bir işletmemiz yok. Bizden 30 bin TL aylık kira istediler bizde bunu kabül etmedik. Konu edilen yerde bize ait bir bayilik yok, Müracaat etmişlerdi ancak bir anlaşma yapmadık” diyerek RTB başkanı Erdoğan’ı yalanlamıştı.

Bu açıklamaların ardından Çay çarşısında çaykur tabelası asılı olan Kafe’nin AKP li birilerine verildiği iddia edildiğini, kafenin hangi koşullarda kim ve ya kimlere verildiğinin açıklanması çağrısında bulunmuştuk.

Yayınladığımız haber sonrası Çay çarşısında çaykur tabelasının yer aldığı kafe sorumluları gece ansızın çaykur tabelasını indirdikleri görüldü.

Buradan kamuoyu adına bir kez daha soruyoruz bu iş yeri ile ilgili sis perdesinin ortadan kalkması için Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan, burasını kime verdiğini, kiminle sözleşme yaptığını, sözleşmede kira bedelinin ne olduğunu ve bugüne kadar ne kadar kira bedeli alındığı bu kiraların nereye gittiğini ayrıca  ÇAYKUR, ismini kullanarak çıkar elde edenler için şikâyetçi olup olmayacağını açıklamalıdır.

kuzeyteve.com olarak olayın takipçisi olmaya devam edeceğiz..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA