ÇAY KAMPANYASI BAŞLADI ÇAYKUR KOTA UYGULADI SAADET PARTİ TEPKİ GÖSTERDİ” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

ÇAY KAMPANYASI BAŞLADI ÇAYKUR KOTA UYGULADI SAADET PARTİ TEPKİ GÖSTERDİ”

Bu haber 08 Temmuz 2021 - 14:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ÇAY KAMPANYASI BAŞLADI ÇAYKUR KOTA UYGULADI SAADET PARTİ TEPKİ GÖSTERDİ”

Saadet Partisi Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar 2.sürgün yaş hasadına başlanmadan  Çay Kur’un kota düşürmesine tepki gösterdi.

“ÜRETİCİ ÖZELE MECBUR BIRAKILIYOR”

kuzeytv.org

2021 yılı Mayıs ayı çay kampanyasında ÇAYKUR 600 kg kota ile başlattığı çay kampanyasını 2. sürgün çay kampanyasının bugün başlamasıyla  kotayı 500 kg düşürdüğünü açıklaması tepkilere neden oldu.

“KOTA UYGULAMASI MECBURİYETTEN DEĞİL KEYFİYETTEN UYGULANIYOR”

Saadet partisi Rize il başkanı Av.Muhammet Kaçar ” daha bugün başlayan 2. sürgün çay hasadı başlar başlamaz çay alım sürecinde Çay Kur dekara uygulanacak olan kotada indirime giderek 500 kg kota uygulayacağını açıkladı. Kota uygulaması bu uygulamaya geçmişten günümüze kadar devam edilegelmiştir. Ancak bunun istisnası maalesef seçimlerin olduğu yıllardır. Bu da gösteriyor ki kota düşüklüğüne gidilmesi mecburiyetten değil adeta keyfi uygulamadan kaynaklanmaktadır. İktidar maalesef bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da kendi geleceğini öncelemektedir.

“KOTA UYGULAMASI ÜRETİCİY ÖZEL SEKTÖRE DÜŞÜK FİYATTA ÇAY SATMASINA NEDEN OLACAK”
Çay Kur’un kota düşürmesi sonucu üreticimiz maalesef özel sektörün insafına terkedilmekte; bunun sonucunda da üreticilerimiz çayını taban fiyatın çok çok altında satmak zorunda bırakılmaktadır.
İçerisinde bulunduğumuz pandemi süreci ve ekonomik zorluklar dikkate alınarak nasıl ki; iktidar algı oluşturmak ve milletimizin tercihini etkilemek için seçim dönemlerinde kota düşüklüğüne gitmiyorsa içerisinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte de kotanın düşürülmemesi milletimizin menfaatine olacağından bu önerilerimizin göz ardı edilmemesini hemşerilerimiz adına tüm yetkililere duyurmayı zorunlu görüyoruz”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA