CHP’li 11 belediye başkanı: İstanbul Sözleşmesi’nin feshi insan haklarına darbedir - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

CHP’li 11 belediye başkanı: İstanbul Sözleşmesi’nin feshi insan haklarına darbedir

Bu haber 21 Mart 2021 - 17:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.
CHP’li 11 belediye başkanı: İstanbul Sözleşmesi’nin feshi insan haklarına darbedir

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı yaptıkları ortak açıklamada “İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılması insan haklarına indirilen ağır bir darbedir. Bu hatadan hızla dönülmesini talep ediyoruz” dedi.

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanı, Muğla’da gerçekleştirdikleri yüz yüze toplantının ardından basın açıklaması yaptı. Açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Kararı ile feshedilen İstanbul Sözleşmesinin, şiddetin önlenmesi, mağdurların korunması ve şiddet uygulayanların adalete teslim edilmesini hedeflediği vurgulandı. Açıklamada “Kaldırılma kararı insan haklarına indirilen ağır bir darbedir. Bu hatadan hızla dönülmesini talep ediyoruz” denildi.

Ekrem İmamoğlu (İstanbul), Mansur Yavaş (Ankara), Tunç Soyer (İzmir), Zeydan Karalar (Adana), Yılmaz Büyükerşen (Eskişehir), Özlem Çerçioğlu (Aydın), Osman Gürün (Muğla), Vahap Seçer (Mersin), Kadir Albayrak (Tekirdağ) ve Lütfü Savaş (Hatay) ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Başkanlar, Böcek’e kendisine her konuda desteklerinin tam olduğunu söyledi.

“HATADAN HIZLA DÖNÜLMESİNİ TALEP EDİYORUZ”

Toplantının ardından yapılan ortak açıklamada İstanbul Sözleşmesine dair şu çağrı yapıldı:

“Dün çok karanlık bir güne uyandık. Kadına şiddet olaylarının bu denli arttığı bir ortamda akıl almaz bir kararla karşılaştık. Şiddetin önlenmesi, mağdurların korunması ve şiddet uygulayanların adalete teslim edilmesi, İstanbul Sözleşmesinin temel hedefiydi. Kaldırılma kararı insan haklarına indirilen ağır bir darbedir. Bu hatadan hızla dönülmesini talep ediyoruz.”

Ortak açıklamanın tamamını okumak için buraya tıklayın.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA