CHP’Lİ VEKİL ÇAYKUR GENEL MÜDÜRÜNE ÖNCE TEŞEKKÜR ETTİ ŞİMDİ ? - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

CHP’Lİ VEKİL ÇAYKUR GENEL MÜDÜRÜNE ÖNCE TEŞEKKÜR ETTİ ŞİMDİ ?

Bu haber 23 Mart 2021 - 20:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.
CHP’Lİ VEKİL ÇAYKUR GENEL MÜDÜRÜNE ÖNCE TEŞEKKÜR ETTİ ŞİMDİ ?

ÇAYKUR Genel Müdür Yardımcılığına atanan isimler arasında hiçbir Trabzonlunun olmaması CHP li vekil tarafından tepkiyle karşılandı.

Kuzeytvnet –

Başarısız çalışmaları ve depolardaki yüzlerce ton kuru çayı pazarlayamayan yaklaşık 20 bin ton çayı küflettiği için imha eden ayricai, her yıl ÇAYKUR’u zarar ettirten Yusuf Ziya Alim’ın  genel müdürlük görevine asaleten atamasın yapılmasına başta CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu olmak üzere Sol devrimci partiler ve bazı sendika temsilcileri ile Çay üretici temsilcileri tepki göstermiş Ziya Alim’i hesap vermeye ve istifaya çağırmıştı.

CHP Lİ VEKİL ALİM’E BAŞARI DİLEMİŞTİ

ÇAYKUR’da he yıl zarar açıklayan Yusuf Ziya Alim den hesap sorulsun çağrılarının yapıldığı bir süreçte , Çay işletmeleri genel müdür vekilliğinden geçen aylarda asıl olarak atanan AKP Rize il başkanı İshak Alimin abisi Yusuf Ziya Alim’i bu göreve atanmasından dolayı kutlayan ve çalışmalarına başarı dileyen Trabzon CHP milletvekili Ahmet Kaya daha önce yaptığı açıklamalarda boşalan yönetim kurlu üyeliklerine Trabzon dan bir ismin atamasının yapılmasını istemiş bu tutumu bazı yayın kuruluşları tarafından eleştiri konusu olmuştu.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından CHP li vekilin talebi hayat  bulmayınca AKP Trabzon milletvekillerini sorumlu tuttu.

Çay üretiminde Rize’den sonra ikinci il olan Trabzon’a bir genel müdür yardımcılığı görevi verilmemesinin, AKP Trabzon Milletvekillerinin ve yönetiminin bir bütün halinde hareket edememesinden ve beceriksizliğinden kaynaklandığını ifade eden CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “ÇAY-KUR’un gelenekleri vardı, yazılmamış bir kuralı vardı. 4 genel müdür yardımcısından biri Trabzonlu çay üreticilerimizi temsilen, Trabzonlu oluyordu.

Biz de geçtiğimiz aylarda bunu hatırlatarak bir çağrı yapmıştık. Çağrımız karşılık bulmadı. Trabzon yok sayıldı. Trabzonlu çay üreticilerimizi temsilen hiçbir isim genel müdür yardımcısı olarak atanmadı. Şehrimize büyük bir haksızlık yapıldı.” dedi.

GELENEK YOK SAYILDI!

19 Mart 2021’de Resmî Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile boş bulunan ÇayKur genel müdür yardımcılıklarına iki isim atandı. Atanacak isimlerden birinin Trabzonlu çay üreticilerini temsilen Trabzonlu bir ismin olması gerektiğini ama bu geleneğin yok sayıldığını ifade eden CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya şunları söyledi:

BECERİKSİZLİĞİN SONUCUDUR!

“Çay-Kur bölgemizin en önemli kurumlarından biridir ve çay üreticilerimizin en büyük güvencesidir. Geçtiğimiz haftalarda genel müdür yardımcılıklarından birinin, Trabzonlu çay üreticilerimizi temsilen kurum içindeki liyakat sahibi bir Trabzonluya verilmesi çağrısı yapmıştık ve bunun Trabzonlu çay üreticilerimizin hakkı olduğunu söylemiştik.

Çünkü Trabzon Rize’den sonra en fazla çay üretilen ilimizdir. Zaten Çay-Kur kurulduğu günden bugüne Genel Müdür Yardımcılarından biri her zaman Trabzonlu olurdu. Bu gelenek hem Trabzonlu çay üreticilerimize moral motivasyon veriyordu hem de kurum içerisindeki temsil güçlerini arttırıyordu.

Ancak geçtiğimiz hafta Resmî Gazete ‘de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararı ile bu gelenek bir kez daha yok edildi. Boşalan koltuklara Trabzonlu isim atanmadı. Çay üretilen her ilimizi temsilen bir Genel Müdür yardımcısı atanırken Trabzonlu çay üreticilerimizi temsilen bir ismin atanmamasını büyük bir haksızlıktır. Milletvekilleri dahil AKP’li Trabzon yöneticilerinin beceriksizliğidir. Bir bütün halinde hareket edememelerinin sonucudur.”

TRABZON NEDEN YOK?

“Trabzonlu çay üreticilerimiz hakları olmayan bir şeyi istemediler. Trabzonlu çay üreticilerimizi temsilen bir genel müdür yardımcılığı istediler. Ellerinden alınmış bir hakkın teslimini istediler. Ancak bu istekleri kabul görmedi. Trabzonlu çay üreticilerimizi yok sayarak yapılan bu atamalar, biz Trabzonluları son derece üzmüştür. Çay-Kur yönetiminde, çay üretilen her ilin bir temsilcisi varken Trabzon’un temsilcisi neden yok? Çay-Kur çalışanları içinde genel müdür yardımcısı olacak nitelikte bir Trabzonlu bulamadınız mı? Buldunuz da ismi üzerinde mi anlaşamadınız? Trabzonlu çay üreticilerimiz adına bunu soruyorum. AKP Trabzon Milletvekilleri ve yöneticileri çıksın bu sorulara cevap versinler. Bu sonuç hangi beceriksizliğin ürünüdür? ÇAY-KUR’daki 4 genel müdür yardımcılığından birine, Trabzonlu çay üreticilerimizi temsilen bir hemşerimizin atanamamasının nedeni nedir?

gunebakiş..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA