Davutoğlu: Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı Sistemi bir tuzak diye uyardım - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Davutoğlu: Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı Sistemi bir tuzak diye uyardım

Bu haber 26 Haziran 2021 - 13:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Davutoğlu: Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı Sistemi bir tuzak diye uyardım

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin millete ve demokrasiye bir tuzak olduğunu ifade ederek, 2016 yılında Erdoğan’a “Bu sistemi sizin için getirmiyorlar, bir dönem sizi yapacaklar ama daha sonra 28 Şubatçı bir zihniyeti getirecekler, bu gücü onlara kullandıracaklar, yapmayın” diye uyarıda bulunduğunu söyledi.

 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 2016 yılında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi teklifi geldiğinde Erdoğan’a “Bu sistemi sizin için getirmiyorlar, bir dönem sizi yapacaklar ama daha sonra 28 Şubatçı bir zihniyeti getirecekler, bu gücü onlara kullandıracaklar, yapmayın” diye uyarıda bulunduğunu söyledi.

Bakanların yanına komiserler konulduğunu belirten Davutoğlu, bakan yardımcılarının bakana karşı Cumhurbaşkanı’nın komiseri gibi davrandığını ifade etti.

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun koltuğunda kalmasını Bahçeli ve Perinçek’in dikte ettiğini de söyledi.

 

Kanal 42’de Gündem Özel Programı’na konuk olan Davutoğlu’nun, açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“BAKANLARIN YANINA KOMİSERLER KONUYOR”

Bugün Bakanların yanına komiserler konuyor. Cumhurbaşkanı zaten kendi seçtiği Bakana yeterince görev vermiyor, bir de yanına koyduğu Bakan yardımcıları da bir sonraki Bakan olma ümidiyle var olan Bakana karşı Cumhurbaşkanı’nın komiseri gibi davranıyor.

Birçok Bakan şu anda kendi yardımcılarına karşı arkalarını kollamakla meşgul. Birçok Bakan yardımcısı da Cumhurbaşkanı’na Bakanlıkla ilgili bilgi vererek göze girmeye çalışıyor.

 

SOYLU’NUN KOLTUĞUNDA KALMASINI CUMHURBAŞKANI’NA DİKTE ETTİLER”

Sayın Bahçeli ve Perinçek, Soylu’nun koltuğunda kalmasını Cumhurbaşkanı’na dikte ettiler. 28 Şubat’ın ideoloğu Perinçek ve 28 Şubat’ın başörtü yasağını Meclis’te meşrulaştıran Bahçeli… Eski Türkiye dediğiniz aktörler bunlar. Bunlarla ayakta duruyor Soylu.

Ruhsar Pekcan örneği, dezenfektan sattı kendi bakanlığına. Gerçek bir demokratik bir ülkede bunu yapsanız çok ağır bir cezası olur. Cumhurbaşkanı buna teşekkür etti ya Meclis’te. “Hizmetlerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Sağlık Bakanı’nın hastanesi var, Bakanlık yapıyor. Sağlık Bakan yardımcısı, bir önceki dönem Medipol Üniversitesi’nin rektörü. Sağlık Bakanı’nın üniversitesi bu. Bakan Yardımcısı olup eşinin kurduğu, oğlunun çalıştığı şirkete 20 ihale vermiş. Allah’tan korkun ya!

Kültür Turizm Bakanı, Muğla’ya kongreye gitti. Bütün o Ege sahillerinde Kültür Turizm Bakanı’nın tahsis ettiği, tahsis edilmesine aracılık ettiği ya da kendi şirketine aldığı orman arazilerinden bahsediyor halk. Kediye ciğer teslim edilir mi?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA