DEVA Partisi’nden Meclis’te erken seçim çağrısı: Bu iktidara seslenmek artık anlamsız - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

DEVA Partisi’nden Meclis’te erken seçim çağrısı: Bu iktidara seslenmek artık anlamsız

Bu haber 24 Kasım 2021 - 12:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.
DEVA Partisi’nden Meclis’te erken seçim çağrısı: Bu iktidara seslenmek artık anlamsız

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Meclis’te gündemdeki gelişmelere ilişkin basın toplantısı düzenledi. Türkiye’nin, tarihinin en büyük ekonomik krizlerinden birini yaşadığını belirten Yeneroğlu, iktidarın ekonomi politikaları sayesinde vatandaşın her geçen gün yoksullaştığını belirtti.

AKP hükümetinin hiçbir tavsiyeyi dikkate almadığını ifade eden DEVA Partili Yeneroğlu, yaşananların nedeninin yönetim krizi olduğunu söyledi. “Gelinen noktada yaşadığımız derin ekonomik kriz bir yönetim krizinin sonucu ve kriz sebebiyle tüm toplumda büyük bir endişe hakim” diye belirten Yeneroğlu, döviz krizinin ilk dar gelirli yurttaşları vurduğunu dile getirdi.

‘İLK GARİBANI VURUYOR’

“Piyasada hiçbir şeyin fiyatı belli değil. Doların nerede duracağını kimse kestiremiyor. Döviz kuruna bağlı enflasyon dalgası ilk olarak garibanı vuruyor” şeklinde konuşan Yeneroğlu, AKP iktidarına seslenmenin artık anlamsız olduğunu ifade etti.

‘BU İKTİDARA SESLENMEK ARTIK ANLAMSIZ’

“Bu iktidara seslenmek artık anlamsız” diyen Mustafa Yeneroğlu, erken seçim yapılması gerektiğine işaret ederek “Eğer içlerinde zerre kadar ülke sevgisi kaldıysa bir an önce seçim kararı alırlar ve millete daha fazla çektirmezler” dedi.

Yeneroğlu, DEVA Partisi olarak ‘emaneti’ teslim almaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

NE OLMUŞTU?

Piyasalarda dün yaşanan deprem sonrası Ankara’da muhalefet kanadında hareketlilik yaşanmış, siyasi parti liderleri görüşmeler gerçekleştirmişti. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ortak bir basın açıklaması düzenleyerek erken seçim çağrısı yapmıştı.

Kılıçdaroğlu “Bu ülke bizim ülkemiz, başka gidecek bir yerimiz yok. Dolayısıyla bir araya gelmeliyiz. Türkiye’yi bu karanlık kuyudan çıkarmalıyız. Cumhuriyet’in bütün deneyimleri var, buradan çıkılabilir. Seçim. Millete niye güvenmiyorsunuz ya? Neden kaçıyorsun? Türkiye en derin krizlerinden birini yaşıyor. Suçu dış güçlere atıyorlar. Türkiye bu kadar zayıf mı ya? Milli diyorlar, yerli diyorlar; bunlar ne yerlidir ne millidir. Bir insan kendinde olmadığı bir şeyi dillendirir. Bahçeli’ye seslenmek istiyorum: Yüreğinde bir damla millet sevgisi varsa, erken seçimin kapısını aç kardeşim” ifadeleriyle iktidar ortağı MHP’ye seslenmişti.

İLGİLİ HABER
Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye: Erken seçimin kapısını aç kardeşim

Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye: Erken seçimin kapısını aç kardeşim

Kılıçdaroğlu ve Davutoğlu döviz kurundaki artışın ardından görüşme gerçekleştirdi.

HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) da bugün Eş Genel Başkanlar Pervin Buldan ve Mithat Sancar başkanlığında olağanüstü toplandı. İktidara ‘derhal istifa’ çağrısı yapan HDP, parlamentoda temsil edilen muhalefet partilerine özel bir çağrı yaparak “Gelin derhal seçim önergesini ortak hazırlayıp Meclis’e sunalım. Eğer cumhurbaşkanı kendisi seçim kararı almıyor ve istifa etmiyorsa o zaman Meclis devreye girmelidir. Bütün muhalefet partileri derhal seçim önergesini ortak hazırlamalı ve meclise sunmalıdır. Biz inanıyoruz ki sadece muhalefet partilerine mensup milletvekilleri değil, iktidar partilerinin milletvekilleri de bu önergeye destek verecektir. Muhalefet partilerinin erken seçim ya da derhal seçim için gerekli çoğunluğa sahip olmadığını biliyoruz. 360 oya ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Önergemizi verelim ve iktidar kanadında da halka karşı karşı sorumlu davranacak milletvekillerine bir fırsat ve imkan verelim. Gecikmeden derhal seçim önergesinin bütün muhalefet partilerinin imzasıyla meclise sunulması gerekiyor” açıklamasında bulunmuştu.

İLGİLİ HABER
Sancar'dan muhalefete özel çağrı: Gelin derhal seçim önergesi verelim

Sancar’dan muhalefete özel çağrı: Gelin derhal seçim önergesi verelim

Sancar, muhalefete çağrıda bulunarak, ‘Eğer cumhurbaşkanı kendisi seçim kararı almıyor ve istifa etmiyorsa o zaman Meclis devreye girmelidir’ dedi.

HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da bugün yaptığı açıklamada, muhalefete ortak hareket etme çağrısında bulunmuş “Meclis’te temsil edilen muhalefet partilerinin genel başkanlarının, ortak bir basın toplantısıyla hükümeti istifaya çağırmalarının ve yedi bölgede yedi ortak miting yaparak halkla birlikte derhal seçim istemelerinin önünde bir engel mi var? Bugün değilse ne zaman?” diye seslenmişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA