ELVAN: MUTLU KİRLİ İŞBİRLİKLERİNİN BEDELİNİ ÖDEMELİ

 İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu tutuklandı. Mutlu, ifadesinde malumu bir kez daha ilan ederek, ‘Biz devlete sızmadık itinayla yerleştirildik’ dedi. Mutlu’nun tutuklanmasının ardından görevinin başında olduğu sırada Haziran Direnişi’nde..

Son Güncelleme: Whatsapp

 İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu tutuklandı. Mutlu, ifadesinde malumu bir kez daha ilan ederek, ‘Biz devlete sızmadık itinayla yerleştirildik’ dedi.

Mutlu’nun tutuklanmasının ardından görevinin başında olduğu sırada Haziran Direnişi’nde polis kurşunuyla hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan Birgün’den Erk Acarer’e konuştu.

2007-2010 yılları arasında Diyarbakır Valiliği yapan Mutlu, bu dönemdeki usulsüz bir ihaleyle cemaate para aktarmakla suçlanıyor.

Mutlu, Silopi’deki asit kuyularından, Ceylan Önkol katliamından, Dilan Alp’in vurulmasından, gözleri çıkarılan onlarca gençten ve henüz 15’inde koparılan bir fidandan da sorumlu olduğu için değil.

ELVAN: BUNLAR ABİ-KARDEŞ DEĞİL MİYDİ?

 “Daha önce hakkında suç duyurusunda bulunmuştuk ancak dikkate alınıp işleme konulmadı. Şimdi Gezi Direnişi’nde gözünden olan Volkan Kesanbilici ile birlikte yeni bir suç duyurusuna hazırlanıyoruz” diyen Sami Elvan şöyle devam ediyor: “Vali, Türkiye’yi kâbusa sürükleyenlerle ortaklık yaptı. Bedelini ödeyecek. Ancak ödemesi gereken başka faturalar da var. Mutlu, eli kanlı biri! Bölgede, Gezi’de, 1 Mayıs’ta üzerine sıçrayan kanını hesabını da vermeli. Berkin’in cenazesinde kendisiyle bizzat konuşmuştum, ‘Polis halka saldırılmayacak’ dedi. Verilen sözlerin hiçbirini tutmadı. Halka ihanet etti. Mutlu kirli işbirliklerinin bedelini ödemeli ancak esas suçlarından da yargılanmalı. Herkes yaptığının bedelini ödeyecek. ‘AKP ve Cemaat abi-kardeş değiller miydi?’ Şimdi işler bozulunca mı böyle oldu? Valiyle de en tepedekiyle de hesabımız kapanmayacak… İnanıyoruz bir gün sıra herkese gelecek, tepeden tırnağa tüm suçlular yargılanacak!”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.