betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Emek Partisi Ordu İl örgütü “Fındığın taban fiyatı 180 TL olmalı. Hükümetin fiyat açıklamasını beklemeyelim”

COŞKUN ÖZBUCAK (ORDU)- Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasın Uzun, “İktidarın ne kadar taban fiyat açıklayacağını beklemeyelim. Buğday ve çay üreticileri mağdur edildi, fındık üreticileri de mağdur edilmek isteniyor” diyerek,..

Emek Partisi Ordu İl örgütü “Fındığın taban fiyatı 180 TL olmalı. Hükümetin fiyat açıklamasını beklemeyelim”
Son Güncelleme: Whatsapp

COŞKUN ÖZBUCAK

(ORDU)- Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasın Uzun, “İktidarın ne kadar taban fiyat açıklayacağını beklemeyelim. Buğday ve çay üreticileri mağdur edildi, fındık üreticileri de mağdur edilmek isteniyor” diyerek, fındık üreticilerini dayanışmaya çağırdı. Uzun, fındığın taban fiyatının 180 lira olması gerektiğini söyledi.

Fındığın maliyet hesabını yaparak taban fiyatın 180 TL olması için çalışmalarını sürdüren Emek Partisi Ordu İl Örgütü, fındık üreticilerini bilinçlendirmek amacıyla Ordu merkez, mahalle ve sokaklarda bildiri dağıtımı yaparak “Fındığımıza sahip çıkalım” çağrısı yaptı. 

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Yasin Uzun, bildiri dağıtımının ardından yaptığı açıklamada, ”Bilimsel veriler kullanılarak 1 kilogram fındığın maliyetinin hesabını yaptık. Üreticinin kendi emeğini masraf olarak görmeyen anlayışı da kabul etmiyoruz. Üreticinin emeği de masraf hanesine yazılır. Bu bilimsel çalışmamızın alternatifini iddia edenlerle de tartışırız” dedi.

“Buğday ve çay üreticileri mağdur edildi, fındık üreticileri de mağdur edilmek isteniyor” diyen Uzun, “Emek bizim, fındık bizim. Fındığımıza sahip çıkalım. 1 kilogram fındığın maliyeti 123,73 TL. Kâr ve standart geçim payı, enflasyon farkıyla taban fiyat 180 TL olmalı. Sesimizi, talebimizi, tepkimizi yükseltelim. Hükümetin fiyat açıklamasını beklemeyelim. Düşük taban fiyat açıklanınca tepki göstermek işe yaramaz. Geç kalınır, yakında hasata başlayacağız. Evde, işyerinde, sokakta, kahvehanelerde talebimizi dillendirelim. Birleşerek kazanırız. Parti, sendika, dernek farkı gözetmeden fındık üreticileri olarak mücadele etmeliyiz” diye konuştu.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.