EMEP Fındıklı İlçe Başkanı Onur Erşahin’e sosyal medya soruşturması - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

EMEP Fındıklı İlçe Başkanı Onur Erşahin’e sosyal medya soruşturması

Bu haber 12 Mart 2021 - 20:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.
EMEP Fındıklı İlçe Başkanı Onur Erşahin’e sosyal medya soruşturması

Emek Partisi (EMEP) Fındıklı İlçe Başkanı Onur Erşahin; Gezi direnişi, Deniz Gezmiş, Cihan Alptekin ve Kızıldere ile ilgili sosyal medya paylaşımları nedeniyle ifadeye çağrıldı.

GENÇAĞA KARAFAZLI –

Emek Partisi (EMEP) Fındıklı İlçe Başkanı Onur Erşahin, sosyal medya paylaşımları nedeniyle ifadeye çağrıldı. Erşahin, “İfade özgürlüğümüz yeni hukuk reformları ile ne de güzel korunuyor!” sözleriyle duruma tepki gösterdi.

Emek Partisi (EMEP) Fındıklı İlçe Başkanı Onur Erşahin sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek Fındıklı Emniyet Müdürlüğüne ifade için çağrıldı. Erşahin’in Gezi Parkı yıl dönümü paylaşımı, Kızıldere yıl dönümü ile ilgili paylaşımı, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarıyla ilgili paylaşımı ve Fındıklı’da düzenlenen Cihan Alptekin anması için yapılan afişi paylaşması soruşturmaya konu oldu.

Kendisine açılan soruşturmaya tepki gösteren Erşahin “Partili Cumhurbaşkanı tarafından yakın zamanda açıklanan ‘hukuk reformu’, ‘insan hakları reformu’ gibi söylemlerin günlük siyasetin bir parçası olarak kullanıldığını ve hiçbir inandırıcılığının olmadığını görüyoruz. Bu tür baskıların halkın ifade özgürlüğünü engelleyip, korkutup sindirmekten başka bir amacı yoktur. Deniz Gezmişler, Cihan Alptekinler mücadeleleriyle yolumuza ışık tutmaya devam ediyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA