EMEP Ordu İl Örgütü: 1 Mayıs için pandemi bahane ediliyor - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

EMEP Ordu İl Örgütü: 1 Mayıs için pandemi bahane ediliyor

Bu haber 18 Nisan 2021 - 18:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.
EMEP Ordu İl Örgütü: 1 Mayıs için pandemi bahane ediliyor

Ardı ardına ilan edilen 1 Mayıs yasaklarına tepki gösteren EMEP Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, 1 Mayıs’ın engellenmeyeceğini belirterek “Umarız Ordu Valiliği aynı yanlışı yapmaz” dedi.

Emek Partisi (EMEP) Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, 1 Mayıs yaklaşırken valilik ve kaymakamlıkların yasaklama kararlarını eleştirerek, yasak kararlarının AKP’nin “lebaleb” dolu salonlarda kongrelerini yaptığı koşullarda inandırıcılığı olmadığını belirtti. Pandemi bir bahane olarak işçi ve emekçilere karşı bir silah olarak kullanıldığını belirten Poyraz, “Umarız Ordu Valiliği aynı yanlışı yapmaz” dedi.

Poyraz yaptığı açıklamada, “Tek adam rejimi’ ve sermaye cephesinin 1 Mayıs’ı yasaklayarak, işçi ve emekçileri ‘aç kalmakla, ölüm tehlikesini göze almak’ ikilemine sıkıştırmaya çalıştığına dikkat çekti. Ekmek ve özgürlük taleplerinin en kritik anda boğmak istendiğine dikkat çeken Poyraz, “Çünkü, sermaye cephesi ve gerici burjuva iktidarlar 1 Mayıs’ın emek, sermaye arasındaki mücadelede üstlendiği rolü tarihsel tecrübeyle çok iyi biliyorlar: 1 Mayıs bilindiği gibi en başta işçi sınıfıyla, sermaye cephesinin uluslararası ve ülkeler düzeyinde karşılıklı güçlerini sınadığı bir gündür. Bu yüzden işçilerin birliği ve gücünü ortaya koymasına engel olmak için sermaye ve burjuva gericilik güç yetirebildiği her yerde 1 Mayıs’ı yasaklarla engellemeye çalışmıştır” dedi.

UMARIZ ORDU VALİLİĞİ AYNI YANLIŞI YAPMAZ

Poyraz alınan kararların 1 Mayıs’ta taleplerle alana çıkmayı engelleyemeyeceğini, özellikle fabrikaların miting alanına çevrileceğini belirterek, “Tek adam iktidarı ve sermaye cephesi bu antidemokratik emek düşmanı kararlardan bir an önce geri dönmelidir. Baskı ve yasakla işçi sınıfı ve emekçilerin 1 Mayıs’ı kutlamalarının engellenebildiğinin tarihte örneği yoktur. Baskı ve yasaklamalar sökmeyecek işçi ve emekçiler 2021 1 Mayıs’ını “Güvenceli iş, insanca yaşam, ekmek ve özgürlük” talepleri temelinde olabilir en ileri biçimlerle kutlayacaktır. Partimiz bütün imkanlarıyla bu mücadelesinde işçilerle beraber olacaktır. Umarız Ordu Valiliği aynı yanlışı yapmaz. 1 Mayıs engellenemez! Yaşasın 1 Mayıs, yaşasın işçilerin birliği ve mücadelesi!” dedi. (Ordu/EVRENSEL)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA