Ensar Vakfı kurucusu Mustafa Kurtuluş’un ölmeden önce cinsel saldırı suçundan ceza aldığı ortaya çıktı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Ensar Vakfı kurucusu Mustafa Kurtuluş’un ölmeden önce cinsel saldırı suçundan ceza aldığı ortaya çıktı

Bu haber 14 Mayıs 2024 - 14:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Ensar Vakfı kurucusu Mustafa Kurtuluş’un ölmeden önce cinsel saldırı suçundan ceza aldığı ortaya çıktı

Ensar Vakfı kurucusu Mustafa Kurtuluş’un ölmeden önce cinsel saldırı suçundan ceza aldığı ortaya çıktı. Kurtuluş, aynı zamanda Atatürk Orman Çiftliği’nin müdür yardımcısıydı.

Bir dönem Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde yöneticilik yapan, Atatürk Orman Çiftliği’nin Müdür Yardımcısı da olan Ensar Vakfı kurucusu avukat Mustafa Kurtuluş’un, ölmeden kısa süre önce ‘sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı’ suçundan hapis cezası aldığı ortaya çıktı.

AKP’li Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin eski Genel Sekreter yardımcısı da olan Kurtuluş’un 10 Mayıs’ta ölmesinin ardından Trabzon’un Of ilçesindeki cenazesine AKP’liler akın etmişti.

Kurtuluşun cenazesine, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Ahmet Metin Genç, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, AKP Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ve daha pek çok siyasetçi ile iş insanı katılmıştı.

KADIN MEMURA CİNSEL SALDIRIDA BULUNMUŞ

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Kurtuluş’un, ölmeden kısa süre önce ‘sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı’ suçundan hapis cezası aldığı ortaya çıktı. Trabzon 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nin 19 Aralık 2023 tarihli kararına göre, Kurtuluş, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde yönetici olduğu 28 Mayıs 2020 tarihinde, bir kadın memura cinsel saldırıda bulundu.

‘GEÇMİŞTEN GELEN BİR AVUKATLIK TECRÜBESİ OLDUĞU…’

Mahkeme, Kurtuluş’a önce 2 yıl 6 ay ceza verdi. Ardından yapılan indirimle Kurtuluş’un 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldığı ifade edildi. Mahkeme kararında yaşananlar ve hapis cezasının gerekçesi ise şöyle anlatıldı:

“Olay bir bütün olarak değerlendirildiğinde sanığın geçmişten gelen bir avukatlık tecrübesi olduğu, avukatlığında bir kamu görevi olduğu, avukatlık kariyerinden sonrasında Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne genel sekreter olarak atandığı, sanığın özel görüşmelerin özel bürolarda kamu görevlilerinin ise makamlarında gerçekleştirmesi gerektiğini bilebilecek tecrübede ve olgunlukta olduğu anlaşılmıştır.

‘CİNSEL SALDIRIDA BULUNDUĞUNUN SABİT OLDUĞU…’

Sanığın olay tarihinde mağdurla otoparkta, kendi özel aracında bir araya gelmiş oluşu, mağdurun kendi iffetini ortaya koyacak şekilde kendisine iftira atmasını gerektirecek geçmişe dayalı bir husumetin soruşturma ve kovuşturma aşamasında tespit edilememiş oluşu gözetildiğinde sanığın suç tarihinde mağduru aracına davet ettikten sonra aracının arka koltuğunda mağdura önce kendisinden hoşlandığını söylediği kabinde cinsel saldırıda bulunduğunun sabit olduğu…”

ENSAR VAKFI KURUCUSU

Öte yandan Ensar Vakfı Trabzon Şubesi’nden yapılan açıklamada ise Kurtuluş’un Ensar Vakfı kurucusu olduğu açıklanarak “Şubemizin kurucu yönetim kurulu üyesi Mustafa Kurtuluş dünya yolculuğunu tamamladı. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun” denildi. (HABER MERKEZİ)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş