Erdoğan’ın atadığı il başkanından Pensilvanya gezisi - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Erdoğan’ın atadığı il başkanından Pensilvanya gezisi

Bu haber 31 Mart 2023 - 13:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Erdoğan’ın atadığı il başkanından Pensilvanya gezisi

AKP‘li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla İzmir İl Başkanlığı’na atanan Muhammed Bilal Saygılı’nın 2013 yılında Fetullah Gülen’in kaldığı çiftliğe gittiği ortaya çıktı.

Erdoğan’ın  İzmir İl Başkanlığı’na atadığı Muhammed Bilal Saygılı’nın 2013 yılındaki Pensilvanya ziyareti dikkat çekti. Atama sonrası Can Özçelik’in 2019 yılında yazığı ‘FETÖ borsası’ kitabında Saygılı’nın 3-7 ocak 2013 tarihleri arasında yanındaki iki kişiyle Fetullah Gülen’in kaldığı çiftliğe gittiği kısım yeniden gündeme geldi.

Kitabın ilgili bölümü şöyle:

Pensilvanya’da dört gün geçiren Saygılı, ziyaretini şöyle anlatıyor:

“3-7 Ocak 2013 tarihleri arasında üç kişi Amerika Pensilvanya’ya gittik. Burada üç kişi Fethullah Gülen’in de kaldığı çiftlik evinde bize tahsis edilen müstakil evlerden bir tanesinin odasında kaldık. Burada kaldığımız süre içerisinde her sabah saat 04:00’te namaza kaldırıyorlardı. Daha sonra kahvaltı yapıyor, saat 09:00’da Fethullah Gülen geliyordu. Fethullah Gülen’in öğrencileri olan ‘Mollalar’ hadis ve tefsir dersi veriyordu. Bu dersler esnasında da Fethullah Gülen zaman zaman düşüncelerini ileterek onlara müdahale ediyordu.”

Öte yandan, Saygılı’nın FETÖ soruşturması geçirdiği ve hakkında takipsizlik kararı verildiği belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA