“ESKİNCEDERE VADİSİNDE KESİLEN AĞAÇLAR BELEDİYE YE VERİLİYOR” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

“ESKİNCEDERE VADİSİNDE KESİLEN AĞAÇLAR BELEDİYE YE VERİLİYOR”

Bu haber 25 Haziran 2021 - 12:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.
“ESKİNCEDERE VADİSİNDE KESİLEN AĞAÇLAR BELEDİYE YE VERİLİYOR”

İkizdere, Eskencidere vadisinde kesilen ağaçlar muhtarlardan sonra Belediye ye veriliyor

“ESKİNCEDERE VADİSİNDE KESİLEN AĞAÇLAR BELEDİYE YE VERİLİYOR”

kuzeytvnet.com

Rize’nin İkizdere ilçesi, Eskincedere vadisinde Cengiz inşaatın İyidere Lojistik liman inşaatına taş temini için yapılan taş ocağı çalışmaları tüm hızıyla sürerken yurttaşların taş ocağına karşı mücadelesi de devam ediyor.

Direnişteki yurttaşlardan Güngör Baş,  Eskencidere vadisinde yapımı devam eden taş ocağı çalışmaları esnasında şuana kadar yüzlerce ağacın kesildiğini kesilen ağaçların daha önce İkizdere’de bazı köy muhtarlarına “sus payı” olarak dağıtıldığını açıklamıştı.

“KESİLEN AĞAÇLAR BELEDİYE ARAÇLARINDA”

Eşkincedere vadisinde daha önce kesilen kesilen yüzlerce ağaç başta Cevizlik ve Gürdere muhtarları olmak üzere çeşitli muhtarlıklara “sus payı “olarak verildiği iddiaları sonrası bu kez vadide kesilen yüzlerce ağacın İkizdere belediye araçları ile Belediye ye taşındığı öne sürüldü.

İkizdere direnişçilerinden Ömer Tuncer, kesilen ağaçların İkizdere belediyesine ait araçlarla neden taşındığını sorarak;

“İkizdere belediyesine ait resmi araç eskincedere de yapımı devam eden taş ocağı alanına üç kez giriş çıkış yaptı. Girerken boş girdi, çıkarken ise fotoğraflarda görüldüğü gibi kesilen ağaçlarla doldurularak çıktı.

Şimdi şu soruyu sormak isterim. Belediye taşıdığı bu ağaç yükü için herhangi bir bedel ödedi mi, ödemedi ise bunları ne karşılığında aldı?

Ömer Tuncer İkizdere belediyesine ait aracın fotoğraflarını  özel facebook sayfasından da paylaştı.

“KESLEN AĞAÇLAR MUHTARLARA SUS PAYI OLARAK VERLDİ”

İkizdere’de direnişçilerinden, Güngör Baş geçen ay eskincedere vadisinden yüzlerce ağacın kesildiğini belirterek Ağaçları katleden Cengiz İnşaat, şimdi de ağaçları ona buna vermeye başladı ağaçların Gürdere ve Cevizlik köyü muhtarlarına sus payı olarak mı dağıtmaya başladılar?” diye sormuştu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA