FLASH FLASH FLASH ÇAYKUR KURA ÇEKİMLERİ SONRASI HİLE TARTIŞMASI BAŞLADI - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

FLASH FLASH FLASH ÇAYKUR KURA ÇEKİMLERİ SONRASI HİLE TARTIŞMASI BAŞLADI

Bu haber 13 Nisan 2021 - 21:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.
FLASH FLASH FLASH  ÇAYKUR KURA ÇEKİMLERİ SONRASI HİLE TARTIŞMASI BAŞLADI

ÇAYKUR kura çekimlerinde  Noter eline gelen çift numaranın birini kutuya atınca hile tartışması başladı

Gençağa KARAFAZLI

ÇAYKUR kurumda mevsimlik çalıştıracağı 500 beden işçisi için noter huzurunda kura çekimlerini gerçekleştirdi.

Kura ile çekimlerinin sonunda isimleri açıklananlar sevinirken ismi çıkmayanlar ise üzüldü. Üzülen daha doğrusu, kura sonucunda ismi çıkmayanlar her zaman olduğu gibi bu kura çekiminde de ‘acaba bir hile var mı?’ düşüncesinden hiç kurtulmadı.

“SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMCILARI KURADA HİLE VAR”

Kura çekiminde bu düşüncede olanları hemen harekete geçiren bir olay yaşandı. Noter eline gelen çift numaranın birini kutuya atınca hile tartışmaları başladı. Ardından bu anın görüntüleri sosyal medyada hızla paylaşıma sokuldu ve ardından Sosyal medya da birçok kişi kurada hile olduğunu öne sürdü.

“AKP İL BAŞKAN OLAYA EL KOYDU”

Birçok sosyal medya kullanıcısı kurada hile olduğunu kesin olarak inanarak görüntüleri paylaşırken AKP ‘li bilinen bazı sosyal medya paylaşımcılarının ise olayı adeta doğrularcasına Ak parti il başkanının olaya el koyduğunu ileri sürmesi tartışmanın daha da büyümesine neden oldu. Oysa yapılan işlem tutanağa geçirildi ve ortada bir hile olmadığı açıktı. Çünkü noter bu anı tutanaklarda açıkça belirtmişti.

İşte noterin o tutanağı:

Bütün bu tartışmaların altında yatan gerçek ise işsizliğin ne boyutlara gelmiş olduğu. Binlerce insanın dört ay çalışmak için başvurduğu kurada kazanamayanlar işe alınacak olanların torpillerinin olduğu saplantısından kurtulamıyor.

Her şeyde torpilin öne çıkmış olması da bu tip değerlendirmelere yol açan faktörlerden biri…

ÇAYKUR kura çekiminde hile tartışmalarına neden olan ve sosyal medya kullanıcılarının paylaştığı o anın görüntüleri.

https://www.facebook.com/ayhan.kazdal.98/videos/599485951007400/

İşte sosyal medyada yaşanan tartışmalar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA