GİRESUN KADIN MECLİSİ ŞABAN VATAN İLE EYLEMDEYDİ : RABİA NAZ’IN ÖLÜMÜ AYDINLATILSIN - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

GİRESUN KADIN MECLİSİ ŞABAN VATAN İLE EYLEMDEYDİ : RABİA NAZ’IN ÖLÜMÜ AYDINLATILSIN

Bu haber 12 Nisan 2021 - 20:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.
GİRESUN KADIN MECLİSİ ŞABAN VATAN İLE EYLEMDEYDİ : RABİA NAZ’IN ÖLÜMÜ AYDINLATILSIN

12 Nisan 2018 tarihinde Eynesil’deki evinin önünde yaralı olarak bulunduktan sonra hastanede hayatını kaybeden ‘şüpheli ölüm mağduru’ 11 yaşındaki Rabia Naz için Giresun da anma etkinliği düzenlendi.

1094 GÜNDÜR FAİLİ BULUNAMAYAN RABİ NAZ İÇİN ADALET ÇAĞRISI YAPAN Giresun Kadın Meclisi’nin gerçekleştirdiği etkinliğe Giresun Atatürk Meydanı’nda BİR ARAYA GELEN BAZI siyasi  parti ve STK temsilcileri katıldı.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu yaptığı açıklamada:

“11 yaşındaki Rabia Naz’ın ölümüyle ilgili etkin bir soruşturma yürütülmedi. Susturulmaya çalışılan ailesiyle birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz.

“Hangi makam kadınların şiddet görmesine, yoksul bırakılmasına, çocukların istismar edilmesine, kadınların bütün haklarının elinden alınmasına göz yumabilir?” İstanbul Sözleşmesi’nden de 3 yıldır şüpheli ölümü açığa çıkmayan Rabia Naz için adalet aramaktan da vazgeçmiyoruz.

Anma etkinliğine kızının öldürüldüğü iddiasıyla hukuk mücadelesi yürüten ve bir çok baskı ile karşılaşan baba Şaban Vatan’ Giresun Kadın Meclisinin eylemine katılarak deliller araştırılmadan, dosyaya takipsizlik kararı verildiğini söyledi.”

Giresun Kadın Meclisi..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA