GİRESUNLU MUHTARLAR BÖYLE SESLENDİ“SİSDAĞI SEL KAPANI PROJESİ İPTAL EDİLSİN” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

GİRESUNLU MUHTARLAR BÖYLE SESLENDİ“SİSDAĞI SEL KAPANI PROJESİ İPTAL EDİLSİN”

Bu haber 11 Ocak 2021 - 19:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.
GİRESUNLU MUHTARLAR BÖYLE SESLENDİ“SİSDAĞI SEL KAPANI PROJESİ İPTAL EDİLSİN”

“SİSDAĞI SEL KAPANI PROJESİ İPTAL EDİLSİN”
Gençağa KARAFAZLI –Giresun

Giresun’da Bayazıt Köyü Muhtarı Mehmet Yayla, Çatakkırı Köyü Muhtarı Hüseyin Öztürk, Hamza Köyü Muhtarı Erkan Gökdemir, Şenlik Köyü Muhtarı Ali Emanet ve Köprübaşı Köyü Muhtarı Turgut Aydemir geçen hafta ortak bir açıklama yaparak,

“KİMSESENİN BİZİ SUSUZ BIRAKMASINA SESSİZ KALAMAYIZ”

“Çavuşlu Beldesinden başlayıp Sisdağı zirvesine kadar olan Zıvağa Vadisini şimdi de kurutmak istiyorlar ‘Görele-Çavuşlu İçme Suyu ve İçme Suyu Paket Arıtma Projesi’ ve ‘Eynesil-Sisdağı Sel Kapanı Projesi’ ile derelerinin tamamen susuz kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalacağını belirterek yapılacak olan projenin iptali için Ordu idare mahkemesine başvurmuşlardı.

“Suyumuza, ormanımıza, doğamıza, bölgemize, ülkemize ve hepsinden önemlisi gelecek nesillerimize karşı taşıdığımız sorumluluğun bilinciyle mücadele ediyoruz ve edeceğiz, kimsenin de bizi susuz bırakmasına sessiz kalamayız” diyen muhtarlar şimdide, DSİ Trabzon Bölge Müdürlüğüne verdikleri dilekçeye gelen cevap üzerine ek bir dosya ile yeniden Ordu idare mahkemesine başvurdular.

“VADİMZİ DIŞINDA BİZE DESTEK VEREN HEREKSE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Yeni başvuruyla ilgili yazılı bir açıklama yapan muhtaralar; “ Vadimiz dışında bizleri takip edip destek veren çevre ve doğa dostları.

Mücadelemizde bizleri yalnız bırakmayan ve her daim yardımlarını esirgemeyen; mimar, inşaat mühendisi, jeoloji mühendisi, meteoroloji mühendisi, çevre mühendisi ve ziraat mühendisi değerli arkadaşlarımız…

Ülkemizin dört bir yanında, hatta yurt dışında yaşayıp yüreği her daim bizimle çarpan vefakâr, cefakâr gurbetçilerimiz.

“ORDU İDARE MAHKEMESİNE EK DOSYA SUNDUK”

DSİ Trabzon Bölge Müdürlüğünün dilekçemize verdiği cevap ekinde 148 sayfadan oluşan SEL KAPANI Proje Raporunu uzmanlara cümle cümle inceletip tespit edilen eksiklikleri, uyumsuzlukları ve yanlış bilgileri bir rapor halinde avukatımız aracılığıyla Ordu İdare Mahkemesine tekrar bir ek dosya şeklinde sunmuş bulunuyoruz.

“SİSDAĞI SEL KAPANI PROJESİ DERHAL İPTAL EDİLMEK ZORUNDADIR”

Çünkü davayı açtığımız tarihte bu resmi evraklar elimizde yoktu. Dosya elimize ulaştığı andan itibaren hemen harekete geçip bütün sayfaları konunun uzmanlarına tek tek inceletip, bilimsel raporları ayrı ayrı hazırlatmış durumdayız. Bazı hazırlıklar ise halen devam etmektedir.

Bu projede bizim tespit ettiğimiz tam 26 tane hata, yanlış ve eksiklik vardır. Sırf bu gerekçelerle SİSDAĞI SEL KAPANI PROJESİ iptal edilmek zorundadır. Biz haklı olduğumuzu biliyoruz ve bağımsız yargıya da güveniyoruz.

“TÜM DUYARLI DSOTLARDAN YAŞAM SAVUNUZULARINDAN DESTEK BEKLİYORUZ”

Bugünden başlamak üzere, projenin yanlışlarının her gün ayrı paylaşımla facebook sayfamızdan duyuracağız. Bizi takip etmenizi ve bu yıkıcı projenin yanlışlıklarını çevrenize duyurmanızı ve ayrıca paylaşımlarımızı kişisel sayfalarınızda tekrar paylaşmanızı sizden istirham ediyoruz. Ne kadar sesimizi duyurabilirsek, haklılığımızın o derecede güçleneceğini unutmayın. Tüm duyarlı halkımızdan, yaşam savunucularından duyarlı gazeteci arkadaşlarımızdan bizlere destek olmasını bekliyoruz”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA