betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Gümüşhane’de AKP’den MHP’ye dev enkaz: belediyenin borcu açıklandı!

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AKP’den MHP’ye geçen Gümüşhane Belediyesi’nde MHP’li Başkan Vedat Soner Başer, belediyenin güncel borcunun 1 milyar 805 milyon lira olduğunu açıkladı. Haber: Cevahir TOPALOĞLU Gümüşhane’de Milliyetçi..

Gümüşhane’de AKP’den MHP’ye dev enkaz: belediyenin borcu açıklandı!
Son Güncelleme: Whatsapp

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AKP’den MHP’ye geçen Gümüşhane Belediyesi’nde MHP’li Başkan Vedat Soner Başer, belediyenin güncel borcunun 1 milyar 805 milyon lira olduğunu açıkladı.

Haber: Cevahir TOPALOĞLU

Gümüşhane’de Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) belediye başkanı seçilen Vedat Soner Başer, Sema Doğan yaşam alanında düzenlediği basın toplantısında, belediyenin geçmiş dönemden kalan güncel borcunu açıkladı.

Gümüşhane Belediyesi, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde yüzde 41,62 oy alan Vedat Soner Başer ile birlikte AKP’den MHP’ye geçti. Gümüşhane Belediye Başkanı Vedat Soner Başer, Mart 2014 itibarıyla AKP’li Ercan Çimen tarafından yönetilen Gümüşhane Belediyesi’nin mali durumuyla ilgili yapılan basın toplantısında, belediyenin ”1 milyar 805 milyon lira” borcu olduğunu duyurdu.

Başkan Başer, belediye borçlarına ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Gümüşhane belediyemize fatura edilmiş 302 milyon 500 bin liralık fatura var. 496 tane bağımsız bölüm yükümlülüğümüz var, bunların maliyeti 1,5 milyar. Belediyemizin güncel gerçek borcu 1 milyar 805 milyon lira”

AKP’Lİ ESKİ YÖNETİME TEPKİ

Belediyenin önceki AKP’li yönetimine tepki gösteren Başer, yaklaşık 65 milyon liralık seçim faturasının belediyeye yüklendiğini kaydetti.

“15 Mart’tan sonra kesilen faturalar 28 milyon 322 bin lira tutarında” bilgisini paylaşan Başer, şunları söyledi:

“Ne gariptir ki her fatura da 202 bin 950 lira. 22 farklı şirketten kesilen faturalar. Bunlar her gün peş peşe kesiliyor ve birebir aynılar. Bunlar akla vicdana nasıl sığdı! Bakın bu kadar fatura belediyemizin boynuna yüklendi. Bunların hiçbirinde teklif yok, adisyon fişleri yok. Kimler bu paraları harcamış hiç bir kayıt yok. Belediyemizde bizden önceki döneme ait alınan sadece bir malın bile demirbaş kaydı yok, hangi malı almışlar onu bile bilmiyoruz. Bu durumda sizin aklınıza ne gelir?”

“ŞİRKET, BELEDİYEYİ İCRAYA VERDİ”

Önceki dönem AKP’li belediye başkanının ortağı olduğu bilinen Çimenler Grup şirketine dikkati çeken Başer, “44 milyon 778 bin lira alışveriş yapılmış. Yine aynı şirkete ait otele 5 yılda 5 milyon 347 bin lira ödenmiş. Belediyemize 31 Mart gecesi GÜMSAŞ şirketinden otel parası geliyor. Ağırlığı otel, çok az kısmı ise yakıt parası. 31 Mart gecesi bu şirketten gelen 266 bin liralık fatura mevcut. Şirketimizle ve belediyemizle hiç bir bağı olmayan özel misafirlerini otelinde yatırıp kaldırmış, üstüne de bunu belediyemize fatura ediyor. Bunların tabi adli makamlarda bedeli olacak. Yine aynı şirket belediyemizi icraya verdi. Toplam 6 milyon için belediyemizi icraya verdi. Ve biz bu parayı ödedik” ifadelerini kullandı.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

“Belediye başkanı kendisi de dahil birinci derece yakınları da belediyeden ihaleye bile giremez” ifadesini kullanan Başer, “Bu arkadaşların Cumhur İttifakı falan diye bir dertleri yok. Biz de Gümüşhane mahkemeleri önünde milletimizle birlikte bunlardan hesabımızı soracağız, suç duyurusunda bulunacağız” diye konuştu.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.