HOPA SEÇİMİNİN İPTALİ İÇİN YÜKSEK SEÇİM KURULUNA BAŞVURULDU

 30 Mart 2014 tarihinde Hopa’da yapılan yerel seçimlerde Belediye Başkanlığını AKP’li aday az bir farkla kazanmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi itiraz etmiş ve oylar yeniden sayılmıştı. Yapılan sayımda da AKP’li adayın..

Son Güncelleme: Whatsapp

 30 Mart 2014 tarihinde Hopa’da yapılan yerel seçimlerde Belediye Başkanlığını AKP’li aday az bir farkla kazanmıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi itiraz etmiş ve oylar yeniden sayılmıştı. Yapılan sayımda da AKP’li adayın seçimi kazandığı açıklanmıştı.

CHP İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş  Toplum Gazetesine yaptığı açıklamada “İtirazlarımız üzerine yapılan incelemelerde 30 no lu sandıkta kanunsuzluk ve şaibeli durumlar olduğu İlçe seçim kurulu başkanı hakim  tarafından tesbit edildi ve tutanağa bağlandı.30 no lu sandıkta AKP 128 CHP 59 oy aldı. Biz seçimi 23 oyla kaybettik.Bu sandıkta tesbit edilen şaibeli durumlar Hopa seçiminin sonucunu etkileyebilecek durumdadır. Ayrıca diğer sandıklarda da bu tür durumların olduğu tesbit edilmiştir.Bu nedenle 30 nolu sandıkla ve Hopa’nın geneli ile ilgili seçimin iptali ile ilgili itirazımızı yaptık.İl seçim kurulu itirazımızı red etti.Bizde Yüksek Seçim kuruluna başvurduk.Sonucunu bekliyoruz.”dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.