Hopa’da Kota ve Kontenjanı Protesto Eden Üreticilere Polis Müdahale Etti - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Hopa’da Kota ve Kontenjanı Protesto Eden Üreticilere Polis Müdahale Etti

Bu haber 27 Mayıs 2021 - 17:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Hopa’da Kota ve Kontenjanı Protesto Eden Üreticilere Polis Müdahale Etti

Hopa’da çayda kota ve kontenjanı protesto eden 32 üretici gözaltına alındı

 

 

Hopa’da yaş çayda kota ve kontenjan uygulamasını protesto etmek isteyen üreticilere polis müdahale etti. Çay üreticilerine biber gazı sıkan polis, aralarında kadınların da olduğu çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Üreticiler, gözaltına alınanlar bırakılana dek alanda beklyeceklerini söylerken polisle görüşmeler sürüyor.

 

Artvin Hopa’da Çaykur’un kota ve kontenjan uygulamasını protesto etmek isteyen üreticiler, Metin Lokumcu Meydanı’nda bir araya geldi. Üreticiler Çaykur Müdürlüğü önüne yüüyüş yapmak isterken polis engel oldu. Üreticilerle polis arasındaki görüşmenin ardından polis meydanda basın açıklamasına izin vereceklerini ifade etti.

 

 

 

 

Meydanda gerçekleştirilen konuşmalarda Sedat Peker’in iddialarını hatırlatan üreticiler, mafya-devlet-iktidar ilişkisine tepki gösterdi. Bunun üzerine polis eylemin sonlandırılması için müdahalede bulundu, Hopalı üreticiler ise yürüyüş yapmak istedi. Yürüyüş üzerine polis üretici köylülere müdahale etti. Üreticiler “Direne direne kazanacağız” sloganlarıyla müdahaleye tepki gösterdi. Sloganların ardından polisler aralarında köylü kadınların da olduğu üreticilere biber gazı sıktı.

 

Çevredeki vatandaşlar polise tepki gösterdi, tepki gösteren vatandaşlar da polis müdahalesine maruz kaldı. Polisin 32 kişiyi gözaltına aldığı belirtildi. Meydanda toplanan üreticiler gözaltına alınanlar serbest bırakılana kadar alandan ayrılmayacaklarını belirtirken polisle yapılan görüşmeler sürüyor.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA