“İhlas’ın Ören’nine baksana? - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

“İhlas’ın Ören’nine baksana?

Bu haber 03 Ocak 2021 - 14:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.
“İhlas’ın Ören’nine baksana?


Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, Işıkçılar Cemaati’ne yakın İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Ören’le ilgili çarpıcı iddialar gündeme getirdi.

Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, Işıkçılar Cemaati’ne yakın İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Ören’le ilgili çarpıcı iddialar gündeme getirdi.

Sabahattin Önkibar, “Işıkçı cemaatında Mücahit’e isyan!” başlıklı yazısında, “İhlas eğitim kurumlarının tepesine getirilen Mücahit Ören’in kayınpederi Bedri Yeltekin’in Milli Eğitim’den atılması bağlamında şahsıma bir dosya intikal ettirildi. Eğer dosyadaki o iddialar doğruysa aman Allahım! Haksızlık yapmamak için araştırıyorum…” ifadelerini kullandı.

İşte o yazı…

Mücahit Ören hakkında İhlas cemaatı içinde çocukluğunda şunlar söyleniyordu:

– “Mücahit 15 yaşına geldiğinde İmam-ı Rabbani’den sonra gelmiş son bin yılın en büyük müceddidi olacak ve bütün İslam alemi ile dünya tarafından tanınacak…”

Bu söylem ve inancın gereği için olsa gerektir ki Mücahit laik tedrisatın yapıldığı ilkokula kanunen zorunlu olmasına rağmen gönderilmemiş ve dedesi Hüseyin Hilmi Işık’ın evinde cemaatın özel hocalarından ders alarak ilkokulu dışarıdan sınavlarla bitirmiştir.

BİN YILIN MÜCEDDİDİ!

Peki sonrası mı?

Mücahit Ören’i ben 15 yaşında tanıdım.

İhlas şakirtlerine göre bin yılın müceddidi yani “din yenileyicisi” olması gereken Mücahit’i, babası Enver Ören Türkiye’nin yönetildiği Ankara’yı tanısın diye belirli aralıklarla bana teslim ederdi.

Benim ilk tanıdığım Mücahit de bırakın bin yılın en büyük evliyası olma emaresi, namazını bile kılmaz ve İhlas cemaatından abilerle gıyabında eğlenirdi.

Ondan vahimi Mücahit çocukluğundan beri dehşet bir Amerikan hayranıydı ki sonradan bu hayranlığını ABD vatandaşlığına geçerek perçinledi.

Özel hayatına asla girmeyeceğim ama bir helikopter satın alınmasına aracılık etme olayı var ki yazsam asla inanamazsınız… Bu acaip olayın tanıklarından biri de Selin Dilmen (Aktan) dir.

MAL VARLIĞI IŞIKÇI CEMAATININ

Mücahit’in babası Enver Ören, malum Hüseyin Hilmi Işık’ın damadı olan fakir bir biyoloji öğretmeniydi… İhlas’ın mal varlığı ise cemaatın varlığıdır… Cemaat mensupları, kurulan İhlas Vakfı türevlerine onlarca yıl bağış yapmıştır ki mesela Mehmet Okyay isimli bir avukatın dükkan ve dairelerini bağışladığını, TGRT’de çalıştığım dönemlerden bilirim.

Müritlerin bağışlarına ilaveten kurban bayramlarında toplanan et ile deriler ve cemaat şakirtlerinin bedava pazarlama faaliyetleri ile kazanılar paralar, İhlas’ın sermayesini oluşturmuştur.

Buradan hareketle İhlas’ın mal sahibi gerçekte fakir biyoloji öğretmeni Enver Ören’in oğlu Mücahit değil, Işıkçı Cemaatıdır… Ne var ki Enver Ören, cemaatın şeyhi olan Hüseyin Hilmi Işık’ın damadı olması sebebiyle, varlıklar resmen üstündeydi. O ölünce servet oğluna intikal etti.

MEHMET OKYAY OLAYI

Bu anlattıklarımın değil onlarca, yüzlerce, binlerce tanığı var.

Mücahit Ören’in, babasının kurduğu ve kendisinin yönetim kurulu başkanı olduğu, batırdıkları İhlas Finans Kurumu’na para yatıran insanlara olan borçlarını aradan 17 yıl geçmesine rağmen geri ödemek yerine, gazetelere haber olduğu gibi Bodrum ve İstanbul’da şahsına milyonlarca dolarlık köşk ve villalar satın alması Işıkçılar Gurubu içinde büyük bir infial yarattı.

Buna ilaveten İhlas Holding’deki önemli makamlara Mücahit Ören’in spiker kökenli ikinci eşinin yakınlarının getirildiği iddiaları, Işıkçılar camiasında bardağı taşırdı ve Mücahit’e örtülü isyan başladı.

KAYINPEDERİN DOSYASI!

Mücahit Ören duruma hemen müdahale edip sorumlu, önder olarak gördüğü İhlas’ın önemli ismi olan avukat Mehmet Okyay’ı İhlas Vakfı başkanlığından alarak adeta aforoz etti ve bu şekilde cemaat ikiye bölündü.

Tam burada bir not:

İhlas eğitim kurumlarının tepesine getirilen Mücahit Ören’in kayınpederi Bedri Yeltekin’in Milli Eğitim’den atılması bağlamında şahsıma bir dosya intikal ettirildi.

Eğer dosyadaki o iddialar doğruysa aman Allahım!

Haksızlık yapmamak için araştırıyorum…

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA