betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

“İKİ OPERATÖR KATLİAM YAPIYOR BÜTÜN DÜNYA DUYDU BAKANLIĞINIZ DUYMADI”

İkizdere dun bir yandan doğa katliamı devam ederken diğer yandan Ulaştırma ve altyapı bakanlığı tarafından yurttaşlarla bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıyı yurttaşlar protesto etti. “İKİ OPERATÖR KATLİAM YAPIYOR BÜTÜN DÜNYA DUYDU..

“İKİ OPERATÖR KATLİAM YAPIYOR BÜTÜN DÜNYA DUYDU BAKANLIĞINIZ DUYMADI”
Son Güncelleme: Whatsapp

İkizdere dun bir yandan doğa katliamı devam ederken diğer yandan Ulaştırma ve altyapı bakanlığı tarafından yurttaşlarla bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıyı yurttaşlar protesto etti.

“İKİ OPERATÖR KATLİAM YAPIYOR BÜTÜN DÜNYA DUYDU BAKANLIĞINIZ DUYMADI”

GENÇAĞA KARAFAZLI – HÜSEYİN ALTUN –

Ulaştırma ve altyapı bakanlığı AYGM Genel Müdürü Dr. Yalçın EYİGÜN işkencedere vadisinde yaşam sürdüren ve taş ocağına karşı direnen yurttaşlarla İkizdere de bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı yaptı.

Toplantıda yurttaşlar genel müdür Eyigün un çalışmalar esnasında her türlü önlemin alınacağını vadide ciddi bir tahribatın verilmeyeceğini bölgede bulunan jandarmanın ise güvenlik amaçlı bulundurulduğu sözlerine salonda bulunan yurttaşlar sert tepki gösterdi.

Toplantıda Gebze de yapılan çalışmalardan örnek veren Ulaştırma ve altyapı bakanlığı AYGM Genel Müdürü Dr. Yalçın EYİGÜN’e bir yurttaş benim evim orada patlattığınız  dinamitlerin sesi en tepede duyuluyor , lütfen birbirimize yalan söylemeyelim ben orada oturuyorum evler nasıl kendiniz görün ben sizi dinliyorum sizde beni dinleyin lütfen. İnsanlar korkudan gece uyuyamıyor . Burada da ayni şeyler olacak dere yatağındaki balıkların vebali günahı yok mu? Dere yatağını komple kestiniz keşke vadiye  uğrayıp derenin vaziyetini görseydiniz”

“İKİ ÖPERATÖR KATLİAM YAPIYOR BÜTÜN DÜNYA DUYDU BAKANLIĞINIZ DUYMADI”

Oldukça sert tartışmalara neden olan bilgilendirme toplantısın da bulunan avukat: Yakup Okumuşoğlu Ulaştırma ve alt yapı Genel Müdürü Dr. Yalçın EYİGÜN un vadide ciddi bir tahribat yok varsa eksikler düzeltiriz sözlerine adeta isyan ederek;

“Bir tane nezaretçiniz yok -2 tane operatör tüm doğayı katlediyor, mahvediyor 15 gün boyunca söylüyoruz, 15 günden beri bu insanlar oraya gidiyorlar bütün dünya duydu bakanlığınız duymuyor, bütün dünya duydu siz duymuyorsunuz sorumlu olarak gelmiyorsunuz , 2 tane operatörü bırakmışsınız ne ormandan ne bakanlıktan birisi var 2 tane operatör ve güvenlik güçlerinden başka bir şey yok bir de benim müvekkillerim var.

“SİZ GLECEKSİNİZ DİYE ORTALIĞI DÜZENLEDİLER”

Halka bilgi vermeden ÇED raporu yapmadan İş bitirmeye çalışıyorsunuz-15 gün içerisinde aldığınız raporlarda şunu kontrol ettik bunu kontrol ettik diyorsunuz bunlar doğru değil. Önce halkla ilişki kuracaksınız bozduktan sonra korunacak bir su kalmadı dere kalmadı dere. Balık vardı hafriyat ve kayalar altında öldü çöp halinde getirdiler dereyi 2 tane operatör.

Kimse yok orada 1 tane mühendis yok 1 tane ormancı yok bu proje yanlış bir proje bundan sonra oraya gidin sayın genel müdürüm. Siz gelecek siniz diye toparladılar oraları güzelleştirdiler gidin bakın 2,5 yıl çalıştıracağız ocağı bu doğru değil sn. müdürüm hiçbir taş ocağı 2,5 yılda bitmedi. Şeklinde tepki gösterdi.”

Tartışmaların ardından bazı yurttaşlar “Vadimiz yok ediliyor, bizimle dalgamı geçiyorsunuz? siz ne söylüyorsunuz? Diyerek salonu terk ettiler.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.