İkizdere dernekler fedarasyonu idef direnişçi yurttaşlara yönelik marjinal sözlerine böyle cevap verdi - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

İkizdere dernekler fedarasyonu idef direnişçi yurttaşlara yönelik marjinal sözlerine böyle cevap verdi

Bu haber 08 Mayıs 2021 - 21:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İkizdere dernekler fedarasyonu idef direnişçi yurttaşlara yönelik marjinal sözlerine böyle cevap verdi

BU VADİNİN YOK OLMASINA KARŞI ÇIKIYORUZ
EVET BİZLER ( MARJİNAL) AYKIRIYIZ

Marjinal; Fransızca bir sözcük . Türk dil kurumunda birinci anlamı aykırı olan diye geçiyor . Bizler İkizderede olan veya İkizdereli olup ta başka şehirlerde yaşayan ama gönlü İkizdere de olan, taşına toprağına ormanına deresine sahip çıkan insanlarız. Yapılacak işlerde sadece gözü para gören doğasına insanına emeğe saygı duymayanlardan farklı düşünüyoruz . Evet aykırıyız !
Dört ağacı dozerlerle parçalayarak yok edip yerine bilimsel on ağaç dikilmeyeceğini bilenleriz. Evet aykırıyız!
Betonun taşın üzerine ağaç dikilmeyeceğini, bir ormanı habitatı yok edip yerine bahçe peyzajı mantığıyla yeni bir orman yapılmayacağını biliyoruz . Evet aykırıyız!
Taş ocağında binlerce ton dinamit patlatarak oluşan çatlaklardan suyun derine ineceğini, derelerimizin taşlarla toprakla kapatılıp daha büyük olan İkizdere deresini besleyen suların yok olacağını, daha derine inip su kaybı olacağını biliyoruz. Evet aykırıyız !
İkizdere’de yıllardır yatırım yapılmayan adliye ve bazı kurumların İkizdere dışına taşındığını tarihi önemi olan eski ismi Kura-İ Seba (Yedi köy) olan İkizdere’mizin işsizlikten aşırı derecede göç verdiğini ,dünyada sayılı güzel vadilerden olduğunu (belediye başkanımız hakan karagözün söylemiyle ikinci bir Davos olabileceğini ),tarımın, turizmin ve hayvancılığın ön plana geçirilip ülkemize insanımıza katma değer olarak geri döneceğini işsizliğin azalacağını biliyor, İkizdere taş ocağıyla kalkınmaz onu da biliyoruz. Evet aykırıyız !
Rize İyidere’de lojistik limana karşı olmadığımızı, ülkemizin kalkınmasını gayri safi milli hasılada kişi başına düşen gelirin artmasını isteyen ,ülkemizi seven insanlarız ama Dünya’da ve Ülkemizde örnekleri olan doğaya, denizde yaşayan canlılara zarar vermeyen, kazıklı liman projelerinin olduğunu da, yapılabilirliğini de biliyoruz. Amacın dolgu yapmak isteyen taşeron firmaların bir koy beş al parasal mantığına da şüpheyle bakıyoruz . Evet aykırıyız !
Bizler siyasi geleceği uğruna yanlış olana evet diyenlerden olmadık olmayacağız. Vatandaşlık hakkımız olan hukuksal mücadelemizi sürdüreceğiz. Evet aykırıyız !
Bizler insanı insan yapan yardımlaşma değerlerine sahip İkizdereli olmayıp da başka ilden ve ilçeden gelen komşusunda yangın çıktığını gören sadece konuşup bakanlara karşı bir kova suyla yardıma gelenleri de ötekileştirmeyeceğiz, bağrımıza basacağız . Evet bizler aykırıyız!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA