İngiltere’de üçüncü kez ülke genelinde sokağa hayır dedi - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

İngiltere’de üçüncü kez ülke genelinde sokağa hayır dedi

Bu haber 05 Ocak 2021 - 13:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İngiltere’de üçüncü kez ülke genelinde sokağa hayır dedi

İngiltere’de son 24 saatte Coronavirus nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 407 olarak kaydedildi.

İngiltere Başbakanı Boris Johson, ülkede ulusal düzeyde sokağa çıkma kısıtlaması ilan edildiğini duyurdu.

Günlük vaka sayısının 50 binin üzerinde seyrettiği İngiltere’de ek önlemler alındı. Alınan yeni önlemlere göre, temel ihtiyaçlar için alışverişe çıkmak, fiziksel egzersiz ve sağlık servislerine ulaşmak dışında sokağa çıkmak kısıtlanıyor. Evden sürdürülemeyen sektörlerde çalışanlar da kısıtlamalardan muaf tutulacak.

İngiltere Başbakanı Johson, mutasyona uğrayan Coronavirus’ün bir önceki dalgaya göre yüzde 50 ile 70 arasında daha hızlı yayıldığını belirterek, bunun endişeyle karşılandığını belirtti.

İngiltere’de vaka sayısı son bir haftadır 50 binlerin üzerinde seyrediyor. Son 24 saatte 58 bin 784 kişiye tanı konulurken yaşamını yitirenlerin sayısı da 407 oldu. Ülkede ilk olarak 8 Aralık’ta Pfizer-BioNTech aşısı kullanıma sokuldu. Son olarak ülkede üretilen Oxford-AstraZeneca aşısı da riskli grupların kullanımı için hastanelere gönderildi. İlk aşı 82 yaşındaki Brian Pinker’a yapıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA