İskenderun’da AKP’li Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya tepki: ‘9 gün sonra geliyor’ - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

İskenderun’da AKP’li Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya tepki: ‘9 gün sonra geliyor’

Bu haber 14 Şubat 2023 - 17:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İskenderun’da AKP’li Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya tepki: ‘9 gün sonra geliyor’

İskenderun’da AKP’li Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya tepki: ‘9 gün sonra geliyor’
AKP’li İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, depremde bir bloğu çöken ve enkazında çok sayıda hasta ve sağlık çalışanı bulunan İskenderun Devlet Hastanesi’ni ziyaretinde protesto edildi. Tosyalı, tepkiler üzerine olay yerinden uzaklaştı.
kuzeyteve- Maraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde, 10 ilin etkilendiği büyük depremde yıkılan binaların enkazlarındaki arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Arama-kurtarma çalışmalarının tamamlandığı enkazlar ise kaldırılıyor.

TAMAMEN YIKILAN BLOK İÇERİSİNDE YOĞUN BAKIM ÜNİTELERİ VARDI

Depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’ın İskenderun ilçesindeki İskenderun Devlet Hastanesi’nin eski SSK binasının A bloğu çöktü, B bloğundaysa büyük hasar oluştu. A blok içerisinde Cerrahi Yoğun Bakım, Koroner Yoğun Bakım ve Dahili Yoğun Bakım üniteleri bulunuyordu.

2012 YILINDA “DEPREME DAYANIKLI DEĞİL RAPORU” VERİLMİŞ

ANKA’da yer alan haberde, İskenderun merkezinde 1968 yılında yapılan A bloğun, 1992 yılında çalışma kapasitesi arttırıldığı, hastanenin resmi internet sitesinde ise ‘Hastane Tanıtım Sunumu’nun ‘Talepler’ bölümünde, “2012 yılında hastanemiz A bloğunda yapılan ‘Deprem Dayanıklılık Testi’ raporu olumsuz gelmiştir” ifadesi yer alıyor.

BELEDİYE BAŞKANI 9 GÜN SORA İLK KEZ GELDİĞİ HASTANE ENKAZINDA TEPKİYLE KARŞILAŞTI

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, depremin 9. gününde yıkılan hastaneye il kez geldi. Enkaz başında yakınlarının çıkarılmasını bekleyen acılı yurttaşlar ise belediye başkanına tepki gösterdi.

DEPREMZEDEYE “BENİ SİNİRLENDİRME” DEDİĞİ İDDİASI

Belediye Başkanı’nın ise kendisine tepki gösteren yurttaşa, “Beni sinirlendirme” şeklinde karşılık verdiği iddia edildi. İddia üzerine yurttaşların tepkisi de arttı. Tosyalı, karşılaştığı tepki üzerine olay yerinden uzaklaştı. (HABER MERKEZİ)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA