İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İkizdere’deki direnişçi köylüleri ziyaret etti. Meral Akşener alana alınırken, İYİ Parti heyetinin girişine izin verilmedi. - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İkizdere’deki direnişçi köylüleri ziyaret etti. Meral Akşener alana alınırken, İYİ Parti heyetinin girişine izin verilmedi.

Bu haber 20 Mayıs 2021 - 15:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İkizdere’deki direnişçi köylüleri ziyaret etti. Meral Akşener alana alınırken, İYİ Parti heyetinin girişine izin verilmedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İkizdere’deki direnişçi köylüleri ziyaret etti. Meral Akşener alana alınırken, İYİ Parti heyetinin girişine izin verilmedi.

Gençağa KARAFAZLI
Rize

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Eskincidere Vadisi’nde direnen yurttaşlarla bir araya geldi. Akşener, yurttaşlara “Sonuna kadar mücadelenizin yanındayız. Burada yapılanların insanlıkla alakası yoktur” dedi. Gazeteciler Akşener’e Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadır Karaduman ‘ın “Mecliste grubu bulunan partiler bir araya gelerek İkizdere İttifakı adı altında bir grup oluşturmalılar. Eğer bu grup oluşmazsa doğa katliamı durdurulamayacak” açıklamasını sordu. Akşener, “Ben milletvekili değilim ancak çok sayıda vekil arkadaşım yanımda. Henüz bize böyle bir teklif gelmedi. Ancak teklif gelirse böyle bir çalışmada yer alırız. Vekillerimizin direnmesi gerekiyor, başka çare görünmüyor” dedi.

Açıklamalarının ardından yurttaşların yaşadıklarını dinleyen Akşener daha sonra bölgeden ayrıldı.

İKİZDERE’DE GERGİNLİK YAŞANDI

Akşener, İkizdere’de esnaf ziyareti sırasında ise 60-70 kişilik bir grubun saldırısına maruz kaldı. AKP ve MHP’lilerin yer aldığı grup İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar’ı hedef aldı. Saldırı partililerin ve güvenlik güçlerinin müdahalesiyle büyümeden engellendi. Saldırganlar olay yerinden uzaklaştırıldı.

DİRENİŞ ALANINA GİRİŞLERE ENGEL

Öte yandan bu sabah direniş alına gitmek isteyen yöre halkından sadece Gürdere ve Cevizli köylülerinin alana girmesine izin verildi. İkizdere köylülerinin avukatlarından Yakup Okumuşoğlu ve İkizdere Dernekler Federasyonu Başkanı Ziya Yılmaz ve CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz de  Akşener alana gelmeden yurttaşların bulunduğu alana alınmadı.

Gazetecilerin önceki günden beri alınmadığı direniş alanında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ziyareti öncesinde uygulanan yasaklar tepki çekti.

AKŞENER: ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZİ SÖYLEYECEĞİZ

Akşener, burada gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Ziyareti sırasında yol üzerinde çay toplayan işçilerin yayına giderek çay toplayan Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Netanyahu benzetmesinden dolayı kendisine dava açmasına atıfta bulanarak, “Helal paraya ihtiyaç duyduğunda bana mahkeme açıyor. 250 bin lira açtı ya, şimdi hemşehrisi ile konuştum selamı var, onun için çay topluyorum” dedi.

Akşener, İkizdere’de yapılan taş ocağı çalışması ve hafriyatların denize dökülmesi konusunda düşüncelerinin sorulması üzerine, “Buraya özel olarak geldim. Beni takip eden herkes biliyor ki, gittiğimiz yerin sorunları üzerinden gidiyoruz. Ne şahsım ne partimin propagandasının yapılmadığı gerçek derdin sizler aracılığıyla kamuoyuna iletildiği daha sonra Meclis gündemine getirilip arkadaşlarımız tarafından canlı tutulduğu bir yöntem. Burada da aynısını yaptık, İkizdere’de esnaf gezdim buraya geldim burada da bu insanları dinledim. Bu dinlememizin neticesinde bilgiler aldık, bunları hep öğrendik, daha derinleştireceğiz arkadaşlarımız soru önergeleri verecek, araştırma önergeleri verecek, ben grup konuşmama koyacağım. Kamyonların hafriyatları denize döktüğünü ben sizden duydum. Dolayısıyla çözüm önerimizi söyleyeceğiz hem eleştirilerimizi söyleyeceğiz ama onların tamamını buradan sizden aldıklarımız üzerinden yapacağız. Bir görev yapmak üzere buradayız” dedi.

Saadet Partisi TBMM’de grubu olan partilerin milletvekilleri ve grupların acilen toplanarak vadiye gitmekten başka bir alternatif kalmadığını söyledi ve “hazırız” dedi. “Siz de geldiniz insanların umudu partiler oldu siz de böyle bir oluşumun içinde yer alacak mısınız?” sorusunu Akşener şöyle yanıtladı:

“Benim açımdan bir sorun yok. Meclis’teki arkadaşlarımızla ortaklaşarak bir sistem kuruyoruz. Meclis’te Saadet Partisi’nden veya diğer partilerden öyle bir teklif gelirse bu teklifin muhtemelen karşılığı olur. Böyle bir karar verildiğinde zaten milletvekilleri nöbetleşe gelir ona kimse hayır diyemez. Ben partimizin yetkili kişileri ile geziyorum ki, bunların ayak ayak kısımları var.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA