Kaçak iş yeri çalıştıran AKP’li yönetici Fındıklı Belediyesi yöneticilerini tehdit etti - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Kaçak iş yeri çalıştıran AKP’li yönetici Fındıklı Belediyesi yöneticilerini tehdit etti

Bu haber 04 Şubat 2021 - 17:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Kaçak iş yeri çalıştıran AKP’li yönetici Fındıklı Belediyesi yöneticilerini tehdit etti

Kuzuoğlu balık çiftliği işletmesi sahibi, AKP ilçe yöneticisi Hasan Kuzuoğlu’nun, CHP’li Belediye Meclis üyelerini tehdit etmesi tepkiyle karşılandı.
Gençağa KARAFAZLI –

Rize’nin Fındıklı İlçesi Çağlayan köyünde, Kuzuoğlu balık çiftliği işletmesi sahibi AKP ilçe yöneticisi Hasan Kuzuoğlu, yanında çalıştırdığı bazı kişilerle ruhsatsız kaçak olarak işlettiği balık çiftliğine ruhsat vermeyen Fındıklı belediyesi yöneticileri ile Fındıklı CHP ilçe yöneticilerine yönelik küfür ve tehdit ettiği iddialarına Fındıklı halkı tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Part Fındıklı İlçe örgütü Fındıklı Demokrasi güçleri Esnaf odası, ziraat odası, muhtarlar derneği, kent konseyi Siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve Fındıklı halkının katıldığı kitlesel basın açıklamasında, tehdit, taciz ve küfürler Fındıklı halkına yapılmıştır denilen açıklamayı CHP Fındıklı ilçe yönetim kurulu üyesi Fatma Acar yaptı.


“HİZMET ANLAYIŞIMIZ HALKÇI EŞİTLİKÇİDİR”

Siyaset bir hizmet yarışı olduğunu belirten Fatma Acar ; “ yerel demokrasimiz ve ittifak partimiz ile 31 Mart yerel seçimlerinde Fındıklı halkının teveccühü ile hayata geçirip, Fındıklı’da hizmet yarışına hep birlikte girdik.

Fındıklı belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisinden seçilmiştir ve hizmet anlayışımız halkçı, eşitlikçi herkese hizmet anlayışı ve kararlılığındadır.

Biz yaşadığımız ilçede siyasi olarak, toplumla birlik ve beraberlik içinde, kadınlarımızı ve gençlerimizi önemseyen, taleplerini dinleyen, büyüklerimizin tecrübelerini dikkate alan, çalışanlarımıza işçilerimize, emekçilerimize, dışardan gelip bizimle ortaklaşan kardeşlerimiz ile dertlerini paylaşan, çevre ve doğasını yaşam alanı kabul eden bir anlayışın izlerini taşıyan ilçenin bireyleriyiz.

“BİZ HEP BİRLİKTE FINDIKLIYIZ”

Adalete inanan, haksızlığa boyun eğmeyen, sevgiyi paylaşan bir anlayışın çocuklarıyız, biz hep birlikte Fındıklıyız.

Kimsenin yaşam tarzına, inancına, siyasi görüşüne karışmayan, toplumun tüm renklerini içinde barındıran ilçemizde yaşamaktan gururluyuz onurluyuz.

Bu şehir bizim şehrimiz. Bu şehirde yaşayan herkes şehrine sahip çıkmalı, değerlerine sahip çıkmalıdır. Bunu biz toplum ile paylaşacağız, yerel iradeyi tanıyacağız, yerel demokrasinin güçlenmesi için parti ayrımı yapmadan demokrasiye halkın iradesine sahip çıkacağız, bunu cesaret ile başaracağız.

“İLÇE BAŞKANIMIZA BELEDİYEMİZE MECLİS ÜYELERİMİZE YAPILAN HAKARETLER FINDIKLI HALKINA YAPILMIŞTIR”

Siyaset suni gündem yaratılarak yapılmamalı, bu gündemler ile bizleri karşı karşıya getirmeye çalışanlara izin vermemeliyiz.

İlçe başkanımıza, belediye başkanımıza, Meclisimize yapılan hakaretler ve saldırılar hepimize yapılmıştır. Bugün ilçe başkanımıza yapılan yarın hepimize yapılabilir. Bu günden buna “ama’sız, fakatsız” karşı durmak zorundayız. Hiç kimse bunu kabul edeceğimizi düşünmesin. Bu saldırılara hep birlikte karşı koymak Fındıklı’nın kültürüne ve demokrasisine sahip çıkmaktır.

“KADINLARIMIZA YAPILAN TEHDİT TACİZE KARŞI DİK DURACAĞIZ AŞAĞIYA BAKMAYACAĞIZ”

Bu ilçede barış ve huzur içinde, her anlayışa her renge hizmet edebilmek için birbirimize sahip çıkacağız, dün bize, kadınlarımıza, gençlerimize yapılan hakaret, tehdit, taciz, küfür yarın sizlere de yapılmaması için birlikte dayanışma içinde olacağız. Unutmayın bugün yapılan her hakaret, tehdit ayrıca hepimize yapılmış, kadınlarımıza, gençlerimize, geçmişimize, geleceğimize, siyasi kültürümüze, Fındıklımıza, Fındıklı Belediye başkanlığına yapılmış kabul edecek anlayışta olmalıyız. Dik duracağız korkmayacağız, Aşağı bakmayacağız.

“FINDIKLI HALKININ BİRLİKTELİĞİNİ BOZMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Güzel ilçemiz bu hassasiyetleri taşıyacak güçtedir, herkesin siyasi anlayışı farklı olabilir. Bizler dilimizi, dinimizi, geleneklerimizi, alışkanlıklarımızı, heyecanımızı, sevgimizi, cesaretimizi, cenazemizi ve düğünümüzü birlikte paylaşacağız. Bu birlikteliği bozmaya kimsenin gücü yoktur olmamalıdır. Buna Fındıklı halkı asla izin vermez.

Buradan tüm kamuoyuna Cumhuriyet Halk Partisi Fındıklı ilçe örgütü olarak diyoruz ki, hepimizin dertlerine hassasiyetlerine sahip çıkacağız. Halka yapılacak hakaret, küfür ve tehditlerde yanınızda olacağız. Bizler bu güzel ilçemizi birlikte büyüteceğiz, ilçemizin yaşam alanlarını birlikte savunacağız.

“GENÇLERİMİZİN BOYNUNU ASLA AŞAĞIYA İNDİRMEYECEĞİZ”

Gerek İlçe Başkanımızı, Gerek Belediye Başkanımızı, gerek Meclisimizi asla yalnız bırakmayacağız, baskılara ve saldırılara boyun eğmeyeceğiz. Hepimiz bu ilçeyi seviyoruz içinde yaşıyoruz. İlçemizi geleceğimiz olan gençlerimize teslim edeceğiz, biz gençlerimizin boyunlarını asla aşağı eğdirmeyeceğiz.”

“MECLİS TOPLANTISINDA TARTIŞMA YAŞANDI”

Fındıklı belediyesi tarafından iskân işlemlerini tamamlamayan Kuzuoğlu balık çiftliği sahibi AKP’li yönetici Hasan Kuzoğlu, kaçak olarak ruhsatsız çalıştırdığı balık çiftliğine siyasal iktidarın gücünü arkasına alarak ruhsat almak isteğine belediye yöneticilerinin karşı çıkmasıyla tartışmaların aylardır devam ettiği bildirildi.

Belediye yöneticilerinin aktardığı bilgilere göre geçen hafta yapılan meclis toplantısına gelen Kuzuoğu’nun adamları olduğu iddia edilen kişiler toplantı salonunda tartışma çıkartıp aşağıya indikten sonra CHP İlçe yöneticileri ile belediye yöneticilerine yönelik küfür ve hakaret ettikleri olayın ardından emniyet güçlerinin şahısları belediye önünden uzaklaştırdığı kitlesel basın açıklamasının bu provokasyonlara karşı gerçekleştirildiği kaydedildi.

NE OLMUŞTU:

Rize’nin Fındıklı İlçesi Çağlayan köyünde, Kuzuoğlu balık çiftliği işletmesi sahibi AKP’li Hasan Kuzuoğlu, Çağlayan Deresi’nden alacağı suyun havuzlara gideceği noktaya kadar, arazi sahiplerinin haberi olmadan su boruları döşedi. 75 köylü, arazilere yönelik saldırıdan dolayı AKP Fındıklı İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kuzuoğlu’nun şirketini mahkemeye verdi. Şikâyet üzerine oluşturulan bilirkişi heyeti, 16 Kasım 2020 tarihinde jandarma ile birlikte Çağlayan Vadisi’ne gelmiş çalışmalar yapmıştı.

Bilirkişi heyetinin çalışma yaptığı esnada Olay yerinde bulunan yaşam savunucuları ile yurttaşlara, AKP’li Hasan Kuzuoğlu’nun fabrikasında çalışan onlarca kişiyi keşif alanına getirerek kışkırtmış, alanda bulunan bir aracın üzerine çıkıp şirket çalışanlarına seslenmesi üzerine ağız münakaşası yaşanmıştı.

“FINDIKLI BELEDİYE BAŞKANI HDP’Lİ DİYE PROVOKASYON YARATMAYA ÇALIŞMIŞTI”

Kuzuoğlu, burada bölge halkına ve yaşam savunucularına yönelik sarf ettiği sözlerle provokasyon yaratmaya çalıştı. Kuzuoğlu’nun “CHP il başkanı orada, ilçe başkanının kardeşi orada. Bunları da yürüten Fındıklı Belediye başkanı HDP’li. Biz doğanın savunucusuyuz, kimse doğaya zarar vermiyor. İstersek sokağa binlerce kişiyle çıkacağımızı unutmayın” ifadelerini kullanması üzerine yurttaşlar, “Yapmayın ayıptır, kardeş kardeşe kavga mı edeceğiz, oyuna gelmeyin“ diyerek grubu sakinleştirmeye çalıştı.

Jandarma ve mahkeme hakiminin uyarılarına rağmen Kuzuoğlu’nun adamları olduğu bilinen kişiler yeniden saldırıya geçince Jandarma saldırganları engellemişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA