Kayyım yönetimi, Kadın Müdürlüğü’ne erkek atadı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Kayyım yönetimi, Kadın Müdürlüğü’ne erkek atadı

Bu haber 05 Ocak 2021 - 16:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Kayyım yönetimi, Kadın Müdürlüğü’ne erkek atadı

Van’ın Muradiye Belediyesi’ne atanan kayyım, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bünyamin Polat’ı getirdi.

Muradiye Belediyesi kayyımı, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bünyamin Polat’ı belediyenin Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün başına getirdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimindeki belediyelere atanan kayyımların, kadınlara yönelik hizmet ve politikalar için kurulmuş birim ve müdürlüklere müdahaleleri sürüyor. Bugüne kadar çok sayıda kadın müdürlüğünü kapatarak, işlevsiz hale getiren kayyımlar, aynı zamanda buralarda çalışan kadınları da farklı alanlarda görevlendirdi. Bunun yanı sıra kimi belediyelerde kadın birimleri ya erkeklerin başında olduğu müdürlüklere bağlandı ya da yönetime bir erkek memur görevlendirildi.

HAKKARİ VE MURADİYE

Bunun en son örnekleri ise, kayyım yönetimindeki Hakkari ve Van’ın Muradiye Belediyesi oldu. Hakkari Belediyesi kayyımı, bir süre önce Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olan Ayhan Tunç’u Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nde görevlendirdi. Muradiye Belediyesi kayyımı da, kimi belediye memurlarından oluşan kişilerle yaptığı 2020 yılının “Kasım ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda”, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün başına İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bünyamin Polat’ı getirdi.

KADIN MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN YETKİ VE ÇALIŞMA ALANLARINA DA MÜDAHALE EDİLDİ

“Oy birliğiyle” alınan kararda şu ifadelere yer verildi:

“İlçemiz Halk Eğitimi Merkezi Müdür Bünyamin Polat’ın asli görevi uhdesinde kalmak kaydıyla, Belediyemiz Kadın ve Aile Hizmetleri Müdür Vekilliği görevini yürütmek üzere vekaletten görevlendirilmesi, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49’uncu maddesi gereğince Meclisin bilgisine sunulmuş olup, kabulüne…”

Toplantıda, ayrıca Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün yeni “görev, yetki ve sorumlukları ile çalışma usul ve esaslarında” da değişikliğe gidildiği öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA