Milletvekili Adayı Ocaklı, İftarda Basınla Buluştu: “Çaykur işçilerine 12 ay çalışma hakkını biz vereceğiz” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Milletvekili Adayı Ocaklı, İftarda Basınla Buluştu: “Çaykur işçilerine 12 ay çalışma hakkını biz vereceğiz”

Bu haber 11 Nisan 2023 - 17:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Milletvekili Adayı Ocaklı, İftarda Basınla Buluştu: “Çaykur işçilerine 12 ay çalışma hakkını biz vereceğiz”

Millet İttifakı Rize İl Başkanları ve fermuar sistemiyle oluşturulan Millet İttifakı Rize Milletvekili Adayları Saadet Partisi ev sahipliğinde iftar yemeğinde bir araya geldi. Düzenlenen organizasyona Rize Milletvekili Adaylarından birinci sırada olan Tahsin Ocaklı, ikinci sıradan Köksal Toptan ve üçüncü sıra milletvekili adayı Mehmet Yıldız katıldı.

İftar yemeğinin ardından açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Hasan Uzun şunları söyledi: “Ülkemiz son yıllarda başta ekonomik, sosyolojik ve insanlık açıdan gerçekten çok zor durumda. Millet ittifakının meydana gelmesinde genel başkanlarımız gerekli çalışmaları yaparak, bugün ülkemizin kurtuluşuna vesile olacak çalışmaları yaptılar ve önümüze koydular. Rize’mizde ve ülkemizin her yerinde artık bize düşen çalışmak. Bu iktidar bu ülkeye ve millete bundan sonra gözyaşından başka bir şey veremez. Eğer biz gayretli çalışmazsak bu millete gözyaşı sunmuş oluruz.”

“ÇAYKUR ÇALIŞANLARINA 12 AY ÇALIŞMA HAKKINI BİZ VERECEĞİZ”

CHP Rize Milletvekili Adayı Tahsin Ocaklı ise: “Rizeli 25 yıla yakındır sayın cumhurbaşkanına hemşericilik aidiyeti ve duygusuyla uzun yıllardır üçer milletvekilliği vermek suretiyle verilebilecek en yüksek desteği vermiştir. Ancak görev süresi içerisinde Rize’nin seçmeninin ve yaşayanlarının neredeyse hiçbir sorunu doğru dürüst çözülmediği gibi sorunlar tam tersine büyümüş, mutfaklarda yangınlar artmış, buranın geçim kaynağı olan çayın, çay üreticisinin, ÇAYKUR’un sorunları büyüyerek devam etmiştir.

Yakın tarihte AKP Rize İl Başkanımızın söylediği bir laf var. ÇAYKUR’un çalışanlarının çalışma sürelerini altı aydan sekiz aya çıkarma gibi bir müjde verdiler. Şimdi ben Rizelilere söylüyorum bizim genel başkanımızın ve millet ittifakının taahhüdü şu, biz ÇAYKUR’un çalışanlarına öyle iki ay fazladan çalışma hakkı değil 12 ay çalışma hakkı vereceğiz. Çay üreticilerimiz için, çiftçilerimiz için, turizmde çalışan insanlarımız için, öğretmenlerimiz için, emeklilerimiz için ittifakımızın hazırladığı ve kamuoyuna sunduğu içinde çözümlemelerin de yer aldığı inanılmaz bir fırsat tablosu karşımızda.

Hiçbir şüphem yoktur Rize’nin bu talihini bizler değiştireceğiz. İktidarı devirip atacağız ve bu ülkeyi beraber yöneteceğiz. Bunun müjdesini veriyorum, Rizeliler hazır olsun sayın cumhurbaşkanına burada oturan siyasetçilerimiz, vatandaşlarımız ile birlikte bizim yapacağımız Rize için vadeliden ama yapılmayan ile kendimizin yapacağı projelerdir.” Dedi.

“MİLLET İTTİFAKINA OY VER BİR KİLO ÇAYLA BEŞ EKMEK AL”

İkinci sıradan Milletvekili Adayı olan Köksal Toptan: “Rizeli eskiden bir kilo çay satıyordu, beş tane ekmek alıyordu, şimdi ise bir ekmek alabiliyor. Ben hemşerilerime diyorum ki millet ittifakına oy ver tekrar bir kilo çay ile beş tane ekmek al. Soğanın kilosu 30 TL, 1996’da 30 TL ile dört beş çuval soğan alıyordu bu millet, şimdi bir kilo soğan alıyor. Onun için millet ittifakının tekrar iktidar olması lazım. Fakirin, fukaranın, dulun, yetimin, gencin hayalleri yıkılanların hayallerini geri getirmemiz lazım.”

Üçüncü sıra adayı Mehmet Yıldız ise: “Bize büyük bir yük yüklediler burada. Türkiye’nin gerçekten bir değişime ihtiyacı var. Bu oluşumu sağladıkları için genel başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bizde burada emek vereceğiz ve güzel bir sonuç çıkaracağız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA