ÖZ GIDA İŞ ÜYESİNDEN ŞOK İTİRAF” ÖZ GIDA İŞÇİLERİN TRİLYONLARI İLE SALTANAT KURDU” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

ÖZ GIDA İŞ ÜYESİNDEN ŞOK İTİRAF” ÖZ GIDA İŞÇİLERİN TRİLYONLARI İLE SALTANAT KURDU”

Bu haber 22 Mayıs 2021 - 14:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ÖZ GIDA İŞ ÜYESİNDEN ŞOK İTİRAF” ÖZ GIDA İŞÇİLERİN  TRİLYONLARI İLE SALTANAT KURDU”

Öz gıda  İş Sendikası eski üyesinden şok itiraflar. İşçinin yanında olacağız dediler işçinin trilyonlarıyla saltanat kurdular.

Gençağa KARAFAZLI 

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Öz Gıda İş Sendikası eski üyesi ÇAYKUR emeklisi  yerel aktüel53  haber sitesinin imtiyaz sahibi Osman Köseoğlu üyesi olduğu Öz Gıda İş Sendikasının işçilerinden aldığı trilyonca lira aidatlarla saltanat kurup hayat yaşadıklarını kendilerinin de  yaşananlardan dolayı  suçlu olduklarını Öz gıda nın işçilere vaat ettiği hiç bir şeyi yerine getirmediğini belirtti.

Köseoğlu yazısında Öz Gıda İş Sendikasının son 9 yılda topladığı milyonlarca liranın ne olduğunu sorduğu yazısında ,öz Gıda Sendikası ÇAYKUR da yetkili sendika olmadan önce Tek gıda İş Sendikası üyesi işçilerinde siyasi baskı ve sürgünlerle tehdit edildiğini söyledi.

Öz gıda sendikasının işçilere yönelik vaatlerinin yer aldığı videoyu da yayınlayan   Gazeteci Köseoğlu’nun işçi düşmanı olarak suçladığı Öz Gıda İş Sendikası ile ilgili o yazısı:

Öz Gıda İş Sendikası adeta bir Holding haline geldi ! ÇAYKUR işçisi ile arasındaki organik bağ tamamen koptu !
Hani Öz gıda iş  Tek-Gida işten farklı olacaklardı?
9 yılda toplanan Milyonlar nerede?

Rize’de bir dikili kazığınız mı var?
Bu paylaşımı geçen yıl 5 Kasım 2019’da ÇAYKUR’da henüz emekli olmadan çalıştığım günlerde paylaşmıştım..
Hepimiz günahkarız !
Tek Gıda İş Sendikası’nın örgütlü olduğu ÇAYKUR’da 50 yılda eline geçen fırsatları değerlendiremedi, toplanan trilyonlarca aidat çarçur edildiğinden dolayı, başta Rize olmak üzere Tirebolu’dan Muratlı’ya diye kadar hiçbir eser, ÇAYKUR işçisi adına bir dikili kazıkları olmadığından dolayı ÇAYKUR işçisi bir arayış içine girdi..

Bu arayış içinde boşluğu doldurmak için Öz Gıda iş sendikası 2007 yılında Rize’ye gelerek sendikal mücadeleler başladı…(ilk Geçen kişiler arasındaydım) 2007 yılından, Öz gıda İş Sendikası’nın yetki aldığı 2013 yılına kadar, ÇAYKUR işçisi büyük bedeller ödedi, siyasi baskılar, sürgünler, yıldırma operasyonları vb.. bir sürü olaylar meydana geldi..

O dönem böyle bir olayın gerçekleşmesi için hep beraber taraf olduk, yeni bir heyecan, yeni bir sistemle yıllarca mağdur edilen ÇAYKUR işçisi daha fazla haklara imtiyazlara, insanca yaşaması için, kendini her alanda savunabilecek bir Sendika özlemi içinde büyük mücadeleler verildi..

2013 yılında Öz gıda İş Sendikası ÇAYKUR’da Yetkili sendika oldu.

Arada geçen 9 yılda ÇAYKUR işçisi lehine Rize’de Trabzon’da Giresun’da Artvin’de neler değişti?..

Sendikal süreçte söylemleriyle bugün gelinen noktada 360° farkın olduğunu, bunların da TEK GIDA İş’ten farklı olmadığı, Ankara’da kurmuş oldukları büyük bir Holding ve saadet zinciri içerisinde kapitalist bir düzende yaşadıklarını ÇAYKUR işçisi üzülerek görüyor..

Eskiden o beğenmediğimiz TEK GIDA İŞ Sendikasının yetkilileri yöneticileri her daim ÇAYKUR işçisinin yanına olurlardı..


Yapılan yanlış işleri savunmuyorum ama, insani hukuku bakımından Rize’de cenaze olsun düğünler olsun bir hastalık esnasında mutlaka Tek-Gıda-İş Sendikasının yetkililer, ÇAYKUR işçisi ile ilgilenir, gerekirse yardım sandığından( suiistimal edilmiş olsa da) bir miktar yardım edilip onların yanında olduğu hissedilirdi..

Ama bugün gelinen noktada, Öz Gıda iş sendikası, ÇAYKUR emekçisini kaderine terk etmiş durumdadır..

Şöyle ki geçen yıl  özellikle bütün Dünyayı etkisi altında alınan ve ülkemizde de hızla yayılan koronavirüs salgını sebebiyle geçen ay Çaykur 100. paketlemede 50-60 oranında Emekçi arkadaşlarımız virüse yakalandı, hepsi tedavi altında alındı aileleriyle birlikte karantinaya alındı..

Daha önce sağlık sorunları olan yüzlerce emekçinin olduğunu biliyorum ,bugüne kadar Öz gıda İş Sendikası bunların hangi birine sahip çıktı hangisini bir üst düzey yetkili aradı?..

Yıllarca bu süreçte büyük bedeller ödeyerek, imtiyaz sahibi olduğum rizevizyon’la yaptığımız büyük katkılar olmasına rağmen, 5 Nisan 2020’de vefat eden babam Salih Köseoğlu için bir taziye yayınlamaktan aciz bir  ÖZGIDA İŞ Sendikası benim için Ogün bittiği gibi, ÇAYKUR’da da Miladını tamamlamıştır..

Aradan 9 yıl geçti hani verilen sözler, hani Öz gıda İş Sendikası Tek gıda’dan farklı olacaktı?.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA