betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Özgür Özel’den bir erken seçim çıkışı daha: Toplumda talep var

Özgür Özel’den bir erken seçim çıkışı daha: Toplumda talep var Özgür Özel, “1.5 yıl sonra erken seçim olur” çıkışının ardınan erken seçime yönelik yeni bir açıklama yaptı. Toplumun yarısının erken..

Özgür Özel’den bir erken seçim çıkışı daha: Toplumda talep var
Son Güncelleme: Whatsapp

Özgür Özel’den bir erken seçim çıkışı daha: Toplumda talep var

Özgür Özel, “1.5 yıl sonra erken seçim olur” çıkışının ardınan erken seçime yönelik yeni bir açıklama yaptı. Toplumun yarısının erken seçim talebi olduğunu söyleyen Özel, “Ben Özgür Özel olarak erken seçim istiyorum. Halk isterse erken seçim olur ” dedi.

Artı Gerçek – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, ‘erken seçim’ mesajına ilişkin soruları yanıtlayarak toplumun yarıya yakınında erken seçim talebi olduğunu ve bu talebin günden güne arttığını söyledi.

Özel, “1,5 yıl sonra erken seçimi olası görüyorum” dedi. Siyasette normalleşme tartışmalarına da değinen Özel, “Kimse muhalefetten yumuşama beklemesin. Muhalefet görevini yapacak” diye konuştu.

Dün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesini de değerlendiren Özel, “Normalleşme en çok MHP ve içindeki iki kişiyle temsil edilen bir odağı rahatsız etti. O odaklar MHP’yi belirli bir yere çektiler ve rest çektirdiler” diye konuştu.

Kimsenin muhalefetten normalleşme beklememsi gerektiğini vurgulayan Özel, “Kimse muhalefetten yumuşama beklemesin.İhtiyaç olduğunda görüşürüz, normali bu. Muhalefet görevini yapacak” diye konuştu.

CHP lideri Özgür Özel, erken seçim ve siyasette normalleşme tartışmalarına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

‘TOPLUMUN YARIYA YAKININDA ERKEN SEÇİM TALEBİ VAR’

Ekonomik krize dikkat çeken Özel, “Millet bu kadar zorluk içindeyken kimse bizden yumuşama beklemesin” dedi. Diyalog zemininin sürmesi gerektiğini kaydeden Özel, “Benim işim mağdurun, yoksulun, güvencesizin hakkını korumak. Bu kadar ağır şartlar varken muhalefet mi yumuşayacak?” diye sordu.

Verdiği demeçte yaptığı erken seçim değerlendirmesi de sorulan Özel, “(Yerel seçimler) O günden bu yana yayınlanan anketlerde CHP her ay birinci parti durumunu muhafaza ediyor. Erken seçim talebi her an artıyor. Toplumun yarıya yakınında erken seçim talebi var” ifadelerini kullandı.

‘1,5 YIL SONRA ERKEN SEÇİMİ OLASI GÖRÜYORUM’

Özel, özetle şunları söyledi:

“Biz 31 Mart seçimlerinde oy isterken bunun bir yerel seçim olduğunu, herkesten oy istediğimizi söylemiştik. Seçim gecesi de şunu söyledik; ‘aldığımız desteğin farkındayız. Erken seçimi ancak halk ister.’ (Yerel seçimler) O günden bu yana yayınlanan anketlerde CHP her ay birinci parti durumunu muhafaza ediyor. Erken seçim talebi her an artıyor. Toplumun yarıya yakınında erken seçim talebi var” dedi.

Ekonomi bu kadar kötüye giderken asgari ücrete zam yapmazsanız. Esnafı duymaz, para yok derken yandaşlar vergi ödemezse bıçak kemiğe dayanır. Değerlendirmem şudur; bence yıl tamamlanmaz. 1,5 yıl sonra erken seçimi olası görüyorum. Ben erken seçim ister miyim? Gelecek ay olsun isterim.

‘İKTİDAR İKTİDARLIĞINI, MUHALEFET MUHALEFETLİĞİNİ YAPACAK’

(Erdoğan-Bahçeli görüşmesi) Normalleşme en çok MHP ve içindeki iki kişiyle temsil edilen bir odağı rahatsız etti. O odaklar MHP’yi belirli bir yere çektiler ve rest çektirdiler. Dediler ki; CHP ile yürüyün. Bizim 22 yılın sonunda AKP ile yürüyecek yolumuz olamaz. Dün Sayın Erdoğan da dedi: Muhalefet ile ittifak olmaz. İktidar iktidarlığını, muhalefet muhalefetliğini yapacak.”

ÖZGÜR ÖZEL, ‘1.5 YIL SONRA OLUR’ DEMİŞTİ

Ekonomik krizin gölgesinde, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından AKP’nin ağır bir yenilgi sonrası ikinci parti konumuna düşmesiyle erken seçim de çokça dillendirilmeye başlamıştı.

Seçimin hemen ardından bazı muhalefet partileri de erken seçime yönelik çağrılarda bulunurken, seçim sonrası birinci parti konumuna yükselen CHP’nin genel başkanı Özgür Özel de erken seçime ilişkin topu ‘millet’e atıyor ve “Gerçek millet, hepimizin efendisi erken seçim isterse o gün ben de ‘haydi erken seçim’ derim” diyordu.

Dün AKP iktidarının asgari ücrette ara zammın olmayacağını kesin bir dille yinelemesinin ardından siyasetin gündemine yine erken seçim tartışmaları girdi. CHP lideri Özgür Özel, erken seçime ilişkin sözlerinin doğru anlaşılmadığını dile getiren CHP Genel Başkanı Özgür Özel, BirGün yazarı Doğan Tılıç’a yaptığı açıklamada seçimden kaçmayacağını vurgulayarak “Erdoğan 5 yıllığına seçildi ama bence 1.5 yıl sonra erken seçim olur” şeklinde konuştu. (

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.