betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Özgür Özel’den MHP’ye: Saniye Ateş’in, Ayşe Ateş’in gözyaşlarında boğulacaksınız

Özgür Özel’den MHP’ye: Saniye Ateş’in, Ayşe Ateş’in gözyaşlarında boğulacaksınız Sinan Ateş davasının dördüncü gününde ifade veren anne Saniye Ateş, salonda fenalaştı. Verilen ara sırasında basın açıklaması yapan CHP lideri Özgür..

Özgür Özel’den MHP’ye: Saniye Ateş’in, Ayşe Ateş’in gözyaşlarında boğulacaksınız
Son Güncelleme: Whatsapp
Özgür Özel’den MHP’ye: Saniye Ateş’in, Ayşe Ateş’in gözyaşlarında boğulacaksınız
Sinan Ateş davasının dördüncü gününde ifade veren anne Saniye Ateş, salonda fenalaştı. Verilen ara sırasında basın açıklaması yapan CHP lideri Özgür Özel, MHP’ye çağrı yaparak “İçinizdeki çürükleri ayıklayın… Artık mızrak çuvala sığmıyor” dedi.

Artı Gerçek- Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in Ankara’da sokak ortasında öldürülmesine ilişkin dava, dördüncü gününde. Bugünkü duruşmada Sinan Ateş’in annesi Saniye Ateş, ifade verirken fenalaştı. Ateş için ambulans çağrılırken duruşmaya ara verildi. Bu sırada basın açıklaması yapan lideri Özgür Özel, MHP’ye yüklendi.

‘BİZ SARI ÖKÜZÜ VERMEYİZ DERSENİZ BOĞULACAKSINIZ’

Özel, “Ülkeyi yönetenlere ve ülkeyi yönetenlerin ittifak ortaklarına söylenecek tek şey var. Bu mızrak bu çuvala artık sığmaz. Bu cinayeti azmettiren ve işin içinde suç örgütleri ile temas eden çürükleri ayırmazsanız, bu çürümüşlük hepinize sirayet ediyor” diyerek şöyle devam etti:

“Partininiz ve ittifakınızı bunlardan kurtarmak için yapmanız gereken tek şey var. Bu çürümüşleri o sepetten ayırmak. Yok biz sarı öküzü vermeyiz derseniz Ayşe ve Saniye Ateş’in göz yaşlarında boğulacaksınız.”

Özel, anne Ateş’in fenalaşmadan önce söyledikleri hakkında da şu ifadeleri kullandı:

‘OĞLUM ÖLDÜ, BABASI ÖLDÜ, BEN ZATEN ÖLÜYÜM’

“Biraz önce Saniye Anne konuştu. 22 sanık ve sanık avukatının saatlerce süren savunmaları ifadeleri hepsi bir yana Saniye Ateş konuştu ve aslında bence orada söylenebilecek bunun üzerine bir kelime kalmadı. Oğlunu nasıl yetiştirdiğini anlattı. Oğlunu vuranların değil vurdurtanların ipini çekenlerin dosyadaki ifadeyle kalemi kıranların kim olduğunu öğrenmek istediğini söyledi. Dedi ki, ‘oğlum öldü, babasının kalbi dayanmadı öldü. Ben zaten ölüyüm, bana bunu nasıl yaparsınız?’ Gerçekten kimin azmettirdiğini öğrenmek istediğini söyledi. Siyasilerin isimlerini söyledi.

‘ÖLDÜRÜLECEĞİNİ SÖYLÜYORDU’

Sinan Ateş’in, öldürüleceğini kendisinin söylediğini, kendisinin kalemini kırdıklarını söyledi. Sözlerini bitiremeden de baygınlık geçirerek salondan sağlık sebebiyle çıkarılmak zorunda kaldı. Gerçekten insanın kanı donuyor.”

‘ARTIK BU SALONDA MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR’

“Acılı bir anne yalan atacak bir hali yok ve öldürüleceğini bilen oğlunun kendisini hayatını kurtarmak için kimlerle konuşmaya çalıştığını ve bu sonun nasıl yaklaştığını tane tane anlattı” diyen Özgür Özel, “Birazdan Ayşe Hanım konuşacak. Muhakkak o da çok kritik şeyler söyleyecek” deyip şöyle devam etti:

Bir siyasi hareketin ve bir siyasi partinin veya bir başka yapının iyi niyetle takipçileriyle o örgütün birtakım suç örgütlerini de kullanarak suça bulaşmış olan bazılarından vicdanen nasıl ayrıştıklarını hep birlikte görüyoruz.”

‘VALLAHİ SANİYE ATEŞ’İN GÖZYAŞLARINDA BOĞULACAKSINIZ’

Özel, konuşmasının devamında AKP’ye ve MHP’ye sert eleştiriler yöneltti:

“Söylenecek bir tek şey var; ülkeyi yöneten ve ittifak ortaklarına: Bu mızrak bu çuvala artık sığmaz, bu cinayeti azmettiren ve işin içinde suç örgütüyle temas eden çürükleri ayırmazsanız bu çürümüşlük hepinize sirayet ediyor. Partinizi ve ittifakınızı bu çürümüşlükten kurtarmak için yapmanız gereken şey o çürümüşleri o sepetten ayırmak. Yok bize de bulaşır biz onlara sarı öküzü vermeyiz, verirsek başka yerlere gider derseniz vallahi Saniye Ateş’in gözyaşlarında boğulacaksınız. Bırakın birkaç tane olmadık ve illegal yapılarla işbirliği içinde olan birkaç çürümüşü ayıklayıp bu yükten hepiniz kurtulun. Bu hem o partinin hem de ittifak ortağının vermesi gereken tarihi bir karar. Bir süre sonra dönemeyeceksiniz. Bu acılı annenin gözyaşlarında boğulup gideceksiniz. Milletin vicdanında çok olumsuz bir yöne doğru gidiyorsunuz bu meselenin artık siyaseti, çıkarı mıkarı kalmadı. Bu iş bir vicdan meselesidir. Vicdanı olan ve olmayanlar ayrışacak.”

‘POZİSYONUMUZ ÇOK FARKLI AMA..’

Özel, şöyle devam etti:

“Unutmayın burada siyasi bir hesap yapıyorsanız da vicdanı olanlar vicdansızları her zaman yenerler. Millet de vicdanın yanında konumlanır. Gücün kaba kuvvetin devletin istihbarat gücünün ya da siyasi tehdit ve şantajların değil karşısında Saniye Ateş’in yanında durur millet. Bizim Sinan Ateş’in pozisyonundan ne kadar farklı olduğumuzu herkes biliyor. Ama ailesi diyor ki dost bildiklerimiz düşman, düşman bildiklerimiz dostmuş. Bu milletin vicdanı böyle bir vicdandır. Hepiniz göreceksiniz ki burada herkes pozisyonunu korumaya çalışırsa esas milletin pozisyonu belirleyici olacak ve sis perdesi indirmeye çalışıp kendilerini kurtarmaya çalışanların tam karşısında duracak. Bu milletin vicdanı bu cinayetin aydınlanmasına kim mani oluyorsa onu tarihe gömecek.” (HABER MERKEZİ)

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.