RİZE MERKEZ DE YOLLAR KARANLIK, KAZA HER AN KAPIDA - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

RİZE MERKEZ DE YOLLAR KARANLIK, KAZA HER AN KAPIDA

Bu haber 17 Ocak 2021 - 10:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.
RİZE MERKEZ DE YOLLAR KARANLIK, KAZA HER AN KAPIDA

Rize merkezde, yeri kısa bir süre önce taşınan ilçe ve köy otobüs duraklarına özellikle akşam saatlerinde ulaşım zorluğu çeken vatandaşlar; “ışıklandırma yok. Yetkililer önlem almak için kaza olmasını mı bekliyor” diyerek yaşanan bu duruma tepki gösterdi.

Musa YAZICI -Özel Haber

Yaya yolu üzerinde bulunan aydınlatma direklerinin yanmaması ve genelde kaza olup birilerinin canı yandıktan sonra alelacele hizmet yapılması akıllara “sorumlu kim,neden önlem alınmıyor?” Sorusunu getiriyor.

Özellikle akşam saatleri ve yağışlı havalarda görüş mesafesinin azalması da kaza riskini arttırıyor.

Alt yapı ve üst yapı çalışmalarınım tam olarak bitirilmeden Merkezdeki kentsel dönüşüm işlemlerinin başlaması akabinde duraklar sahil alanına taşınmıştı.

Merkezden duraklara doğru geçerken yol aydınlatma lambalarının çalışmaması vatandaşların şikayet etmesine sebep oldu.

Şikayetlerini dile getiren vatandaşlar, Belediye ya da Karayolları, sorumlu her kimse bu konunun biran evvel çözüme ulaştırılması gerekiyor dedi.

YOLLAR KARANLIK, KAZA HER AN KAPIDA

Şikayetlerini dile getiren vatandaşlar “Duraklar sahile taşınınca biz de mecburen sahile yürüyerek gitmek durumunda kaldık. Akşam saatlerinde yaya yolunda aydınlatma lambaları yanmıyor. Gelen arabaların önüne düşüyoruz. Bir gün burada kaza olacak. Neden bir önlem alınmıyor? Gazino gibi köprü altları ışıklandırılıyor da arabaların geçtiği ve kaza riski olan otoyol neden zifiri karanlık anlamak mümkün değil. Aydınlatma için illa kaza olması ve birilerinin ölmesi mi gerekiyor.” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA