Rize sivil Toplumla ilişkiler müdürü zimmetine para geçirmekten görevden uzaklaştırıldı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Rize sivil Toplumla ilişkiler müdürü zimmetine para geçirmekten görevden uzaklaştırıldı

Bu haber 14 Aralık 2021 - 22:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Rize sivil Toplumla ilişkiler müdürü zimmetine para geçirmekten görevden uzaklaştırıldı

RİZE SİVİL TOPLUMLA İLŞKİLER MÜDÜRÜ HAZİNE AVUKATLARININ PARASINI ZİMMETİNE GEÇİRİNCE GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI”

Gençağa Karafazlı –Özel Haber

RİZE – Rize İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yunus Karakaş zimmetine para geçirdiği iddiası ile görevinden uzaklaştırıldı, hakkında soruşturma başlatıldı.

Beş ay önce Rize valiliği sivil toplumla ilişkiler Müdürü olarak atanan, Aynı zamanda Büro memur sen Rize Şube başkan yardımcısı olan Yunus Karakaş Zimmetine para geçirmek suçundan açığa alındı.

Edinilen bilgilere göre Beş ay önce görev yaptığı Rize il defterdarlık muhakemat müdürlüğünde memur olarak çalışırken zimmetine para geçirdiği, şikâyet üzerine tespit edildi ardından hakkında soruşturma açılarak görevinden uzaklaştırıldı.

Dün açığa alınan Yunus Karakaş bugün Rize valiliğine başvurarak emeklilik dilekçesi verdi.

İddiaya göre Karakaş’ın yaklaşık 5 yıldan beri hazine avukatlarının vekâlet ücretlerinden yer yer zimmetine para geçirdiği ve özel hesabına aktardığı bu durumu fark eden avukatların ihbarda bulunması sonrası olayın ortaya çıktığı öğrenildi.

Dün zimmetine para geçirdiği suçlamasıyla açığa alınan Karakaş’ın hakkında açılan idari soruşturmanın ardından bugün ilgili kuruma emekli olmak istediğiyle ilgili dilekçe verdiği ortaya çıktı.

Zimmetine ne kadar para geçirdiği henüz bilinmeyen ve görevinden uzaklaştırılan Karakaşın idari soruşturması tamamlandıktan sonra olayın yargıya intikal ettirileceği gelen bilgiler arasında.

Öte yandan kendisine ulaştığımız Yunus Karakaş olayla ilgili her hangi bir şey söylemek isteyip istemediği şeklindeki sorumuza Karakaş “Şuan itibariyle değerlendirilecek bir durum yoktur, ilginize teşekkür ederim” cevabı verdi.

Beş ay önce Rize valiliği sivil toplumla ilişkiler Müdürü olarak atanan Yunus Karakaş, mesai arkadaşlarının kendisini kutlamaya geldiğinde,   özel sosyal medya sayfası facebook tan ,

“Rize İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü olarak yeni görevime başladığım ilk saatlerde hoş geldin ve destek ziyaretleri ile beni ziyadesiyle mutlu ve memnun eden Rize Valiliği’nin değerli birim Müdürlerine, mazeretleri nedeniyle katılamayanlar ile birlikte çok teşekkür ederim” şeklinde duyurmuştu.

Karakaş’a paylaşımı sonrası bir çok arkadaşı ve üyesi olduğu sendikası tarafından başarı dilekleri ve Karakaş’ın ne derece başarılı bir isim olduğuna dikkat çekilen mesajlar göndermişlerdi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA