betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Rize’de bir lisede memur olarak çalışan H.T. öğrencileri taciz ettiği iddiasıyla açığa alındı

Rize’de Gülbahar hatun lisesinde memur olarak 26 yıldan beri çalışan H.T. kadın öğrencilere cinsel tacizde bulunduğu gerekçesi ile veli ve öğretmenlerin şikâyeti üzerine açığa alındı. GENÇAĞA KARAFAZLI Rize Merkez Gülbahar..

Rize’de bir lisede memur olarak çalışan H.T. öğrencileri taciz ettiği iddiasıyla açığa alındı
Son Güncelleme: Whatsapp

Rize’de Gülbahar hatun lisesinde memur olarak 26 yıldan beri çalışan H.T. kadın öğrencilere cinsel tacizde bulunduğu gerekçesi ile veli ve öğretmenlerin şikâyeti üzerine açığa alındı.

GENÇAĞA KARAFAZLI

Rize Merkez Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 26 yıldan beri memur olarak görev yapan Hasan.T. bazı öğrencilere cinsel tacizde bulunduğu yönünde ki öğrenci velileri ve öğretmenlerden gelen şikayetler üzerine açığa alındı. H.T.’nin bir süredir kız öğrencilere karşı öğrenci ve öğretmen ilişkisini cinsel tacizde  bulunduğunu fark eden öğretmen ve veliler durumu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne şikâyette bulundu. 10 Haziran’da yazılan şikâyet dilekçesinde yaşanan durum anlatılarak Hasan.T.’nin kız öğrencilerle çektirdiği samimi fotoğraflarda dilekçeye eklendi.

“H.T. isimli şahıs kız öğrencilerimize taciz boyutuna varan bedensel temaslarda bulundu”

Dilekçede “Gülbahar Hatun MTAL bünyesinde memur olarak çalışmakta olan H.T. isimli şahıs kız öğrencilerimize taciz boyutuna varan bedensel temaslarda bulunmakta olup yıllardır yapılan uyarı ve şikayetlere rağmen bu tavrını devam ettirmiştir. Okulumuzun kız lisesi olması münasebetiyle öğrencilerimizin de dezavantajlı grupta olup var olan sevgi yoksunluklarının bu şekilde suiistimal ediliyor olması okulumuzda çalışan biz öğretmenleri son derece rahatsız etmektedir. Çocuk koruma kanunu ve ailenin çocuğa uygulayacağı şiddet nedeniyle öğrencimizin isminin saklı kalması koşuluyla ekte yer alan fotoğrafa istinaden H.T isimli memura gerekli cezai yaptırımların uygulanmasını talep edip, diğer kızlarımızın da bu şekilde tekrar eden muameleye maruz kalmamaları için biz öğretmenler gereğinin yapılmasını rica ediyoruz” denildi.

“Öğrencilere karşı maksadını aşan hal ve hareketlerde bulunan personel açığa alındı”

“Öğrencilere karşı maksadını aşan hal ve hareketlerde bulunan personel açığa alındı”

Dilekçenin ardından konunun bazı sosyal medya platformaların da da paylaşılarak duyurulmasının ardından Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaşananları  cinsel taciz değil maksadını aşan hareketler” şeklinde değerlendirerek şu açıklamayı yaptı. “Maksadını aşan hal ve hareketlerde bulunan personel diye ifade edilen H.T.nin açığa alındığı duyuruldu. Açıklama şöyle:” Rize Merkez Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Personeli H.T. hakkında öğrencilere karşı maksadını aşan hal ve hareketlerde bulunduğuyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze (25.06.2024 Salı günü) ulaşan şikâyet, müdürlüğümüzce değerlendirilmiş olup; aynı gün konuyla ilgili Valiliğimizce soruşturma başlatılmış ve bahse konu personel açığa alınmıştır. Konu Valiliğimizce takip edilmekte olup; gelişmelerle ilgili ayrıca Kamuoyu bilgilendirilecektir.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.