REKTÖR KARAMAN GÖZÜN AYDIN O HOCADA “AYRILIK VAKTİ” DEDİ VE GİTTİ - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

REKTÖR KARAMAN GÖZÜN AYDIN O HOCADA “AYRILIK VAKTİ” DEDİ VE GİTTİ

Bu haber 21 Mart 2021 - 15:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.
REKTÖR KARAMAN GÖZÜN AYDIN O HOCADA “AYRILIK VAKTİ” DEDİ VE GİTTİ

RTEÜ Eğitim ve araştırma hastanesinde neler oluyor?

GENAÇAĞA KARAFAZLI –

Daha önceki aylarda  çok önemli branşlarda görev yapan doktor ve hocalar RTEÜ Eğitim ve araştırma hastanesi idari kadrosunun uyguladığı mobbink ve baskıları sonucu istifa edip ayrılmıştı.

Eğitim ve araştırma hastanesinde yaşanan olumsuzlukları yer yer gündeme getiren Rize nabız haber son olarak Dr. Engin Dursun’la rop yaparak hastanede yaşananları konuşmuştu.

 

RTEÜ Rektörü ve hastane başhekimi geçen hafta servisinde hasta baktığı için kapısına güvenlik görevlisi  koyarak hastaların giriş çıkışını engellemek amacıyla baskı ve mobbing uyguladıkları KBB Anabilim Dalı Başkanı ve Klinik Eğitim ve İdari sorumlusu Prof. Dr Engin Dursun baskılar sonrası bir hafta izne ayrıldığını görevden ayrılıp ayrılmayacağına bu bir hafta içerisinde karar vereceğini açıklamıştı.

Hüzünlüyüm, üzgünüm, kırgınım ancak başım dik ve gururluyum. Rize, hastalarım ve dostlardan ayrılacağım için,  üzgün, diyen Dursun RTEÜ Eğitim ve araştırma hastanesinde ki  görevinden ayrılacağını açıkladı.

KBB Anabilim Dalı Başkanı ve Klinik Eğitim ve İdari sorumlusu Prof. Dr Engin Dursun ayrılığını mesaj dolu şu paylaşımıyla kamuoyuna duyurdu;

” Ayrılık vakti …

Değerli hastalarım ve dostlarım … 2012 yılında göreve başladığım RTÜE TF KBB AD’dan ayrılık vakti… Yarın (Pazartesi) Anabilim Dalı Başkanı ve Klinik Eğitim ve İdari sorumlusu olarak son kez vizitimi yapıp son kez bir uzmanlık sınavında bulunacağım ….

Hüzünlüyüm, üzgünüm, kırgınım ancak başım dik ve gururluyum.

Hüzünlüyüm,

Rize, hastalarım ve dostlardan ayrılacağım için,

Üzgünüm,

Yapılacak ve gerçekleştirilecek daha çok şey varken ayrıldığım için,

Kırgınım,

Bazı Rize’li, arkadaş, dost bildiklerimin gerçek yüzlerini gördüğüm için ….

Başım dik,

Doğruya yanlış yanlışa doğru demediğim, söyleyene değil söylenene baktığım, insan ve meslek sevdalısı olup, koltuk sevdalısı olmadığım ve hiçbir ortamda ilkelerim, kişiliğim, ahlak ve aile değerlerimden ödün vermediğim için ….

Gururluyum,

Öncelikle genç doktor kızım Merve’ye örnek bir baba ve doktor olabildiğim için;
Rize, Üniversite, Tıp Fakültesi ve Eğitim ve Araştırma Hastanesinde birçok ilke imza attığım için;
Tıp Fakültesinin uzmanlık eğitimi alanında TEK akredite Anabilim Dalı olan KBB Anabilim Dalı ve Kliniğinin Bölge ve Türkiye’de gerek akademik gerekse sağlık hizmeti sunumunda bulunduğu konumun lokomotifi olduğum için,
yetiştirdiğim öğrenci, asistan, uzman, doçentler için;
ama her şeyden önemlisi her zaman ve her yerde oğlu olmaktan onur duyduğum Dr. Kemal DURSUN’un adına ve hizmetlerine gölge düşürmediğim için ….

“GERÇEK DOSTLARIMA ! TEŞEKKÜR EDERİM”

Öncelikle her zaman yanımda olan kızım Merve ve eşim Berna olmak üzere, meslek sevgisini aşılayan ve ismiyle inanılmaz bir miras bırakan babama, dualarını hiç esirgemeyen anneme, akrabalarıma, çalıştığım süre içerisinde gönülden destek veren GERÇEK DOSTLARIMA , her zaman yanımda çalışandan çok bir dost ve sırdaş olan Nizamettin’e, kliniğin görünmez yöneticisi Mihriban Hemşire nezdinde tüm hemşirelerime ve personelime, Halime Hemşire nezdinde tüm ameliyathane personeline, kliniğin organizasyon sorumlusu Ayşegül ve Nuray nezdinde tüm sekreterlere, odyoloji bölümü çalışanlarına, üniversite öğretim üyesi ve eğitim ve araştırma hastanesi doktorları ve çalışanlarına, Dekanlık çalışanlarına, eğitim ve öğretme isteğimi canlı tutan öğrenci ve asistanlarıma, kısa sürede olsa bize umut ve hep destek olan Şaban Hocama, birlikte çalıştığım başta Münir Hoca olmak üzere Özlem, Metin, Zerrin, Suat, Emine ve Abdulkadir Hocalarıma ve tabi ki meslek aşkımı körükleyen tüm hastalarıma ve yakınlarına sonsuz şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız ….

Sağlıcakla kalın ”

RTEÜ REKTÖRÜ KARAMAN GÖZÜN AYDIN

Bilindiği gibi RTEÜ kadrosunda Eğitim ve araştırma hastanesinde görev yapan hocaların bağlı olduğu idari birim RTEÜ Rektörlüğüdür.

Rektör Hüseyin Karaman ,kendisinin onaylamadığı hiç bir değerli hocanın Eğitim ve araştırma hastanesinde hizmet vermesinden yana olmayan tutumları ve davranışları sonucu hastaneden bir çok değerli hoca bu güne kadar Eğitim ve Araştırma hastanesinden ayrılmak ve ya istifa etmek zorunda kalmıştı.

Rektör Karaman’ın ” bu yaşananlarla benim hiç bir ilişkim yok hastane artık Rize sağlık müdürlüğü sorumluluğunda çalışmaktadır” diyerek yaşananların sorumluluğunu başkalarını atmıştı.

Rize nabız şimdi Rektör Karaman’ın Eğitim ve araştırma hastanesiyle hiç ilişkisinin olmadığını araştırıp okurlarıyla paylaşacak.

“HİÇ BİR SİYASİ VE BUROKRAT ARAMADI”

Rize nabız editörleri, bunca yaşanan olay karşısında hiç bir siyasi ve bürokrat ismin Dr. Dursun’u aramadığı sorunların çözümü konusunda kimsenin çaba göstermediği bilgilerine ulaştı.

Tüm bunlara rağmen, hiç bir hastasını bugüne kadar mağdur etmeyen , herkese kapısını açan , çalıştığı yerdeki ortak çalışma alanlarından kaynaklı meslektaşlarıyla çözülebilecek sorunlar yaşasa da , babası Kemal Dursun gibi Rize’ye ikinci bir  Kemal Dursun olarak isim yapan Dr. Engin Dursun gibi bir değeri Rize çok arayacağı gerçeğini hepimiz biliyoruz.

Başı eğik olan Dursun değil maalesef Rize !

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA