RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yeni Acil Servisi Hizmete Açıldı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yeni Acil Servisi Hizmete Açıldı

Bu haber 02 Ağustos 2023 - 11:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.
RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yeni Acil Servisi Hizmete Açıldı

GENÇAĞA KARAFAZLI –

Selda Karafazlı –

RTEÜ Rektörlüğü görevine atandığı tarihten beri çeşitli alanlarda yürüttüğü çalışmalarla gündeme gelen  RTEÜ rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz,’ın yoğun çabaları sonrası Eğitim ve Araştırma Hastanesine kazandırdığı yeni acil servis yurttaşların hizmetine açıldı.

RTEÜ  Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan yeni acil servis ünitesinin  binası yaklaşık 3 bin 500 metrekarelik alana sahip ve  iki katlı olarak planlanarak hizmete açıldı. Yeni acil servisi, son teknolojiyle donatılan modern tıbbi cihaz ve ekipmanlarla yurttaşlara hizmet vermeye başladı.

Yeni acil servisinin yapımında oldukça büyük bir özveri ile çalışan RTEÜ  Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, acil servisin hizmete açılmasıyla ilgili olarak ,sağlık hizmeti noktasında Rize’de önemli bir eksiği giderdiklerini ifade etti.

Yılmaz , eskiye kıyasla ciddi bir kapasite artışıyla birlikte olağanüstü durumlarda kapasiteyi daha da artırabilme imkânına sahip yeni acil servis binasında; yeni doğan yoğun bakım ünitesi, erişkin yoğun bakım ünitesi ve acil diyaliz ünitesi hizmetlerinin de sunulduğunu belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA