“RTEÜ REKTÖRÜ SAYIN KARAMAN ‘BU KORKU BU ENDİŞENİZ’ NEDEN? ” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

“RTEÜ REKTÖRÜ SAYIN KARAMAN ‘BU KORKU BU ENDİŞENİZ’ NEDEN? ”

Bu haber 06 Şubat 2021 - 16:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.
“RTEÜ REKTÖRÜ SAYIN KARAMAN ‘BU KORKU BU ENDİŞENİZ’  NEDEN? ”

“RTEÜ REKTÖRÜ SAYIN KARAMAN ‘BU KORKU BU ENDİŞENİZ’ NEDEN? ”
Ordu üniversitesi Rektörü Ali Akdoğan’ın vaktiyle FETÖ’nun yurt dışı okullarını ziyaret edenlerden biri olması gözleri yeniden Üniversitelerde rektörlük yapan isimler arasında kripto FETÖ’cu olup olmadığı tartışmalarını başlattı.
Bir süre önce Rize Nabız adlı haber sitemize gelen bir ihbar üzerine yaptığımız araştırmalarda ilginç bilgi ve bulgulara ulaştık.
Devlet, FETÖ ile önemli bir mücadelenin içine girerek FETÖ’cu olduklarını tespit ettiklerini yargıya teslim ederken, bazı Üniversitelerimizin Rektörlerinin geçmişte FETÖ’nun yurt dışı okullarına ziyaret yapanlardan oluşması şaşkınlık yaratıcı.
Her ne kadar bu kişiler bu ziyaretlerini FETÖ ile mücadele için milat kabul edilen tarihlerden önce yapmış olsalar da bu ziyaretlerde bulunan kişilerin kripto FETÖ’cu olma ihtimalleri kamuoyunda endişe yaratmakta.
Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız bir haberde, Ordu Üniversitesinin, RTE Üniversitesindeki görevinden buraya atanmış olan rektörü Ali Akdoğan’la ilgili bu yönde yaptığımız bir haberimize erişim yasağının getirilmesi bu yöndeki kuşkuları daha da artırmış durumda.
İlgili haberimizde, Ordu Üniversitesi Rektörü Ali Akdoğan’a FETÖ’nun yurt dışı okullarına ziyarette bulunup bulunmadığıyla ilgili sorular yöneltmiş, verilen cevapları aynısıyla, ses datasıyla birlikte yayınlamıştık.
Rektör Akdoğan’nın bu konuda net bir açıklama yapmamasına rağmen mahkeme yoluyla bu habere erişim yasağı getirilmesi akılları iyice karıştırdı!
Haberde bu yönde bir itiraf olmamasına rağmen, üstelik iddia edilen okul ziyaretlerinin milat kabul edilen tarihten önceye gelmiş olmasına rağmen haberimize erişim yasağı koydurmak hangi korkuya dayanmakta?
Bir kişi kripto FETÖ’cu değilse, FETÖ okullarını ziyaretleri suç görülmeyen bir döneme aitse, bu tür iddialara yönelik bir haberi mahkeme yoluyla neden engellemeye kalkar?
Kamuoyunun aklını şimdi de bu sorular meşgul edeceğe benziyor.
Mahkemeler elbet son derece önemli ancak, çok daha önemlisi kamuoyu önünde aklanmaktır.
Bizler, yaptığımız haberlerde adı geçenlere sayfamızı her zaman açıyoruz. O halde neden sayfalarımız yerine alelacele mahkemelere koşuyorsunuz?
Korkunuz, endişeniz ne?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA