SALGIN DÖNEMİNDE TERAVİH NAMAZI DOĞRU DEĞİL - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SALGIN DÖNEMİNDE TERAVİH NAMAZI DOĞRU DEĞİL

Bu haber 04 Nisan 2021 - 18:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.
SALGIN DÖNEMİNDE TERAVİH NAMAZI DOĞRU DEĞİL

 ORDU TABİP ODASI BAŞKANI COŞKUN “SALGIN DÖNEMİNDE TERAVİHTE CAMİLERİN AÇIK OLMASI İSE KESİNLİKLE YANLIŞ”  

Gençağa KARAFAZLI – 

Ordu’da korona virüsü artışları, ramazanda Teravih namazı, aşılama ve tam kanmayla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ordu Tabip Odası Başkanı Ali Coşkun, Bu kadar yoğunluk varken Ramazan’da teravihte camilerin açık olmasının kesinlikle yanlış olduğunu söyledi.

TAM KAPANMA 3 GÜN OLMALI

Ordu’da korona virüs vakalarının her geçen gün arttığına ve her gün ortalama 350 kişinin virüse yakalandığını belirten Ordu Tabip Odası Başkanı Coşkun:

“Yeni uygulamada iki gün kapanma kararı alındı. Bu yeterli değil biz ise bu şartlara en 3 gün tam kapanma olmalı görüşündeyiz. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri tam kapanma olması lazım. Bu uygulamanın daha doğru olacağına inanıyorum.

AŞILAMA HIZLA ARTIRILMALIDIR

Bir de aşılama hızı çok önemli. Ordu’nun aşılama hızı Türkiye ortalamasının üstünde.  Aşılama hızı Türkiye genelinde yüzde 14 iken bu Ordu’da yüzde 16. Bu oran yüzde 50’ye varırsa biz bu hastalığı iniş istikametine göndeririz.  O yüzden aşılama hızının mutlaka ama mutlaka artırılması gerekiyor.

TERAVİHTE CAMİLERİN AÇIK OLMASI İSE KESİNLİKLE YANLIŞ

Tam kapanma kararı bizim elimizde değil. Tabii ki çok faydalı olur ama elimizde değil.  O nedenle insanların çok dikkatli olması gerekiyor. İnsanların evden dışarı çıkmaması gerekiyor. Ramazan’da teravihte camilerin açık olması ise kesinlikle yanlış. Bu kadar yoğunluk varken bu durumun kesinlikle yanlış olduğunu düşünüyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA