SAMSUN EĞİTİM SEN ““ÖĞRENCİLERİMİZİN VE EĞİTİMCİLERİN SAĞLIĞINI GÖZ ARDI ETTİĞİNİZ HER KARARIN CİDDİ SONUÇLARI OLACAĞI BİLİNMELİDİR” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SAMSUN EĞİTİM SEN ““ÖĞRENCİLERİMİZİN VE EĞİTİMCİLERİN SAĞLIĞINI GÖZ ARDI ETTİĞİNİZ HER KARARIN CİDDİ SONUÇLARI OLACAĞI BİLİNMELİDİR”

Bu haber 12 Nisan 2021 - 19:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.
SAMSUN EĞİTİM SEN ““ÖĞRENCİLERİMİZİN VE EĞİTİMCİLERİN SAĞLIĞINI GÖZ ARDI ETTİĞİNİZ HER KARARIN CİDDİ SONUÇLARI OLACAĞI BİLİNMELİDİR”

Samsun’da Vakaların kontrolden çıktığı bir dönemde, eğitim çalışanları ve öğrenciler hızla   hastalanırken ilkokullar dışındaki okullarda yüz yüze eğitime devam edilmesi, hatta yüz yüze deneme sınavı yapmaya çalışmak tam bir talihsizlik olduğunu ifade eden Samsun Eğitim Sen şube başkanı Arzu Topaloğlu yetkilileri uyardı.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN VE EĞİTİMCİLERİN SAĞLIĞINI GÖZ ARDI ETTİĞİNİZ HER KARARIN CİDDİ SONUÇLARI OLACAĞI BİLİNMELİDİR”

Gençağa KARAFAZLI-

“ÖZEL EĞİTİM OKULLARINDA EĞİTİMCİLER VE ÖĞRENCİLER RİSK ALTINDADIR”

Topaloğlu “Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 08/04/2021 tarihinde aldığı kararla ilkokulların 1,2,3,4. Sınıflarında salgında bulaşma riskini azaltmak amacıyla yüz yüze eğitime ara vererek uzaktan eğitime geçilmesine diğer okullarda ise yüz yüze devam kararı almıştır. Oysa ki Ana Sınıfları Meslek Liseleri ve Özel Eğitim okullarında bulunan öğrencilerimiz ve eğitim emekçileri de aynı risk altında bulunmaktadır. Bu okulların birçoğunda vakalar artarken karantina uygulamaları devam etmektedir. Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Samsun’daki vaka artışlarını dikkate alarak sağlık hakkını önceleyen kararlar almalı, diğer okullarda da uygun şartlar oluşana ve tedbirler alınana kadar uzaktan eğitime geçilmelidir.

“TÜM YÜZ YÜZE SINAVLAR İPTAL EDİLMELİDİR”

Eğitim emekçilerinin ve öğrencilerimizin sağlığını bu şartlarda korumak için tüm yüz yūze sınavlar iptal edilmelidir. Ülke genelinde ve Samsun’da covid 19 vakaları kontrolden çıkmış, tüm uzmanların tam kapanmadan söz ettikleri bir dönemde  8  ve 12.  sınıfların  ortak  sınavları  bakanlık kararıyla  ısrarla yapılmak ïstenmesï  yetmiyormuş gibi bir de Samsun İl MEM”İN  BU HAFTA YŪZ ÝÜZE  DENEME SINAVI  yapmak istemesi katılım için ısrarcı bir çalışma yürütmesini anlamakta zorluk çekiyoruz

“16 EĞİTİMCİ YAŞAMINI YİTRDİ”

Eğitim emekçilerinin salgına karşı aşılanmadığı, öğrencilerimize test yapılmadığı bir dönemde bulaşma riskinin hızla arttığını biz okullarda görüyoruz. Ülke genelinde 16 eğitimci bu salgın nedeniyle hayatını kaybederken binlercesi hastalanmaktadır. Öğrencilerimizin ve eğitimcilerin sağlığını göz ardı ettiğiniz her kararın ciddi sonuçları olacağı bilinmelidir.

“YETKİLİLERİ BİR KEZ DAHA UYARIYORUZ”

Biz Eğitim Sen Samsun Şubesi olarak Eğitim emekçilerinin ve öğrencilerimizin sağlığından sorumlu yetkilileri bir kez daha uyarıyoruz. Eğitim Emekçilerini salgına karşı aşılamadan öğrencilerimize test yaparak gerekli tedbirleri almadan yüz yüze eğitimi devam ettirmeye çalışmak hatta riski arttıracak ortak sınav, deneme sınavı ya da diğer yüz yüze kurslarda ısrarcı olmak Eğitim emekçilerinin ve öğrencilerimizin daha fazla hastalanmasına neden olacaktır.  Yetkilileri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünü yukarıdan gelecek Normalleşiyoruz ya da Kapanıyoruz gibi işaretlere göre değil okullarımızdaki vahim duruma ve somut gerçekliğe göre kararlar almaya davet ediyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA