betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş “siyasi cinayeti adi bir cinayete çevirmeye çalışıyorlar”

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile ortak açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu, “Ezberletilmiş ifadelerde bu siyasi cinayeti adi bir cinayete çevirmeye çalışıyorlar.” diye konuştu. Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine..

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş “siyasi cinayeti adi bir cinayete çevirmeye çalışıyorlar”
Son Güncelleme: Whatsapp
Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile ortak açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu, “Ezberletilmiş ifadelerde bu siyasi cinayeti adi bir cinayete çevirmeye çalışıyorlar.” diye konuştu.

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin görülen davanın üçüncü celsesi devam ediyor. Duruşmaya verilen arada eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Sinan Ateş’in eşi gazetecilere ortak açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, davanın siyasi ayağının gölgelenmek istendiğini belirtti ve şöyle konuştu:

‘ADİ CİNAYETE ÇEVİRMEYE ÇALIŞIYORLAR’

“Ezberletilmiş ifadelerde bu siyasi cinayeti adi bir cinayete çevirmeye çalışıyorlar. Yargılanan ne kim ben bunu anlayabilmiş değilim. Devletle tanışacaklar devletin adil yüzüyle tanışacaklar. Sanki bu kadar insan tesadüfen bir araya gelmiş izlenimi oluşturmaya çalışıyorlar. Siyasi cinayetin siyasi ayağı ortaya çıkmasın istiyorlar. Kurdukları her oyun her alçaklık onların başıma geçecek. Bugünkü tavır davanın üzerindeki siyasi baskı görülmektedir.

“Mahkeme salonunda olay sanki siyasi bir olay değil adi bir olaymış algısı yaratılıyor . Olay siyasi bir olaydır cinayet siyasi bir cinayettir. Rahmetli akademisyen aynı zamanda bit siyasetçidir. Neler konacaklarını önceden belirlemiş bir yapıyla karşı karşıyayız. Bu dava kim vurduysa giderse demokrasi adalet kaybeder. Hangi görüşten olursa olsun tüm vatandaşları adalet konusunda duyarlılığa davet ediyorum.”

‘ADALETİ SAVUNDUĞUM İÇİN HAZMEDEMİYORLAR’

Doğukan Çep’in hedefi olması hakkındaki soruyu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Adaleti savunduğum için. Bunu hazmedemiyor. Nasıl olsa bu siyasi davadır. Cinayeti işleriz büyüklerimiz gelir bu olayı kapatır diye düşünüyorlardı. Ama baktılar ki karşılarında ‘Bay Kemal’ var. Adaleti savunmazsak insanlığı yok etmiş oluruz. Onların feriştahı gelse bu davayı takip edeceğiz” dedi.

‘NEREDESİN, BURADAYIM’ POLEMİĞİ

Önceki günkü duruşmada Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik “Bay Kemal nerede” diye bağıran sanık Doğukan Çep bugün de duruşma başladığında yoklama alınırken, Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önce kendisine yönelik yaptığı açıklamada söylediği “Buradayım” sözlerine benzer şekilde “Buradayım” diye seslendi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.