betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Soylu soyunu gördün mü?

 AKP Rize Milletvekili adaylarının tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantı, DP Genel Başkanı iken AKP’liler için ‘Paçalarından yolsuzluk akıyor, beceriksizler, yetersizler’diyen ve Eylül 2012’de yolsuzluk ve beceriksizlikle itham ettiği partiye katılarak genel başkan..

Son Güncelleme: Whatsapp

 AKP Rize Milletvekili adaylarının tanıtım toplantısı yapıldı.

akp-aday

Toplantı, DP Genel Başkanı iken AKP’liler için ‘Paçalarından yolsuzluk akıyor, beceriksizler, yetersizler’diyen ve Eylül 2012’de yolsuzluk ve beceriksizlikle itham ettiği partiye katılarak genel başkan yardımcılığına getirildikten sonra paçalarından yolsuzluk aktığını söylediği kişilerle uyumlu bir görüntü sergileyen, AKP’nin Trabzon 1. Sıra Milletvekili Adayı Süleyman Soylu’nun katılımıyla yapıldı.

AKP’nin Rize Milletvekili adayları için yapılan tanıtım toplantısına, eşi; AKP’nin adayları açıklandığı gün, twitter hesabından; “Ak Parti bunlarla mı seçime gidecek. Biraz bağır çağır, biraz çalışır gibi yap, adaylık senin olsun.” diyerek AKP adaylarını ve yönetimini sert bir üslupla eleştiren, AKP’nin kurucularından eski bakan ve Rize Milletvekili olan Hayati Yazıcı da katıldı. Hayati Yazıcı’nın eşi Selma Yazıcı, bu tweetleri bir süre sonra silmişti.

AKP’nin Rize Milletvekili adayları olan Hasan Karal, Hikmet Ayar ve Osman Aşkın Bak’ın tanıtıldığı toplantı, yıkılan eski stadyum arazisinin, AVM yapmak üzere devredildiği Rize Yatırım AŞ tarafından yapılan spor salonunda gerçekleştirildi.

İl Başkanı Muhammed Avcı’nın, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 28 Nisan’da Rize’de miting yapacağını duyurduğu toplantıya çok sayıda partili katıldı.

SOYLU NELER SÖYLEMİŞTİ?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, DP Genel Başkanı iken yolsuzluk, beceriksizlik ve yetersizlikle suçladığı AKP için oy isterken, geçmiş yıllarda yaptığı konuşmaları halen hafızalardaki tazeliğini koruyor.

Soylu, DP Genel Başkanı olduğu dönemde Başbakan Erdoğan’ı “Padişah olmak istiyor” diyerek suçladı. Hükümetin yolsuzluk çukurunun içinde olduğunu söyledi. “At üzerinde duramayan ülkeyi de yönetemez. Halk, bu hükümete zıkkımın kökünü gösterecek” demişti.

20 NİSAN 2008 İZMİR ALİAĞA: Türkiye’nin 1923’ten 2002 yılına kadar 220 milyar dolar borcu vardı. AKP iktidarıyla birlikte bu borç 6 yılda 260 milyar dolar daha artarak 480 milyar dolara ulaştı.

Bu ülkenin herkese çatan ve kaos yaratan bir Başbakanı var ki, akşam evine gittiğinde karısına ve çocuklarına boynu bükük kalan esnafın, çiftçinin yerine kendini koymuyor. Kendisi evindekilerin yüzüne nasıl bakıyor. AKP iktidarından önce işsizlik yüzde 6’ydı bugün 11.3’e çıktı. Başbakan at üstünde durmayı nasıl beceremediyse, ülke yönetmeyi de aynı şekilde beceremedi.

10 ARALIK 2008 İZMİR: 29 Mart yerel seçimlerinde halk AKP hükümetine sarı, DP ise kırmızı kart gösterecek. AKP hükümeti, yanlış ekonomi politikası sonucu bayramları da millete zehir etti. İnsanlarımız gülmeyi unuttu. Beceriksizlik ve yetersizlikle, Türkiye’yi krizle karşı karşıya bıraktılar. Paçalarından yolsuzluk akıyor. Türkiye’de ihale ve yandaş belediyeciliği yapılmaktadır.

25 ŞUBAT 2009 KOCAELİ: Halk 29 Mart’ta hükümete zıkkımın kökünü gösterecek… Her üç gençten birisi işsizlik girdabı içinde. Son 5 ayda 650 bin insanımız işsiz kaldı. Fabrikalar kapanmış, vergisini, elektrik, doğalgazını ödeyemeyen esnaf kepenk kapatıyor. Bu hükümet 6.5 yılda 220 milyar dolar borçtan 507 milyar dolar borca çıkarttı.

25 ŞUBAT 2009 DERİNCE: Yolsuzluklarla mücadele edeceğim diyen hükümet, Türkiye’yi yolsuzluk çukuru içine batırdı. Tüyü bitmemişin hakkını yedirmeyeceğim dediler. Her gün tüyü bitmemiş yetimin üzerinden siyaset yapıyorlar. Bu ülkeyi rant ülkesi yapmayacağım dedi sayın Başbakan, rantın babasını getirdi. Bunlar yarım doktor, yarım hoca.

14 MART 2009 KASTAMONU: Seçim sürecinde Türkiye’de çok manidar işler oluyor. AKP mensupları uzun zamandır genel başkanları ve başbakanlarını, Başbakan da kendisini padişah olarak görmek istiyor. Ülkemizde sadaka kültürü var. Türkiye’de 3 kişiden biri fukaralık sınırının altındadır. Eleştirilmesi gereken, insanları bu duruma düşüren hükümettir.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.